A magyar válogatott a svájci, a szenegáli és az iráni csapattal szerepel azonos csoportban a november-decemberi női kézilabda-világbajnokságon.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese Európa-bajnoki bronzérmének köszönhetően automatikusan kijutott a tornára.
A csütörtökön a hollandiai 's-Hertogenboschban tartott sorsoláson - itt játssza majd csoportmérkőzéseit a válogatott - az egyes kalapba nyolc európai csapat került. Közöttük ott volt a magyar mellett a két társrendező, a világbajnok francia, az olimpiai bajnok norvég, illetve a legutóbbi vb-n bronzérmes dán együttes is.
A magyarok mellé a második kalapból a svájci, a harmadikból a szenegáli, míg a negyedikből az iráni együttest sorsolták.
A csapat november 27-én, 29-én és december 1-én játssza csoportmérkőzéseit.
A középdöntőbe az első három helyezett jut, ott a magyarok a Dánia, Románia, Horvátország, Japán négyes három továbbjutójával találkozhatnak, Rotterdamban, december 3-án, 5-én és 7-én.
A november 26. és december 14. között Hollandiában és Németországban sorra kerülő torna lesz a 27. női világbajnokság és a 25., amelyen a magyar válogatott is szerepel.
Eddigi legjobb eredménye az 1965-ös aranyérem, a legrosszabb pedig a 2017-es 15. helyezés. Legutóbb, 2023-ban tizedik lett.
Svájccal legutóbb tavaly tavasszal az Eurokupa keretében kétszer is megmérkőzött a válohgatott. Hazai pályán 38-26-ra, idegenben 35-27-re nyert, de előtte a 2022-es kontinensviadalon is felülmúlta.
Szenegál ellen a 2023-as vb középdöntőjében lépett pályára a magyar válogatott és 30-20-ra nyert, ezúttal az afrikai rivális ellen kezdi meg vb-szereplését.
A világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport (Rotterdam):
Dánia, Románia, Japán, Horvátország
B csoport ('s-Hertogenbosch):
MAGYARORSZÁG, Svájc, Szenegál, Irán
C csoport (Stuttgart):
Németország, Szerbia, Izland, Uruguay
D csoport (Trier):
Montenegró, Spanyolország, Feröer-szigetek, Paraguay
E csoport (Rotterdam):
Hollandia, Ausztria, Argentína, Egyiptom
F csoport ('s-Hertogenbosch):
Franciaország, Lengyelország, Tunézia, Kína
G csoport (Stuttgart):
Svédország, Brazília, Csehország, Kuba
H csoport (Trier):
Norvégia, Angola, Koreai Köztársaság, Kazahsztán

(Fotó: MKSZ)