• 2024 04 20

Simán jutott elődöntőbe a Babos, Mladenovic duó

Győzött a rutin a tinik ellen

Tegnapi győzelme után kedden már az elődöntőbe jutás volt a tétje a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős magyar idő szerint hajnali mérkőzésének.

Szemben két feltörekvő tini, az amerikai Cori Gauff és Caty McNally állt. Előbbi a nyolcaddöntőig jutott egyéniben, Venus Williams és Naomi Osaka legyőzésével, ami 15 évesen nem mindennapi teljesítmény. Ott aztán Kenintől kikapott, így maradt neki a páros. Hogy a sorsa, na meg a sorsolás pont a páros világbajnokkal hozta össze nem sok jóval kecsegtetett. Olyannyira nem, hogy Babosék rögtön az első játékban fogadóként szereztek előnyt, amit egy újabb break-kel tovább növeltek, és 26 perc alatt behúzták az első játszmát. A másodikban aztán 1-1-nél követték el ugyanezt. Dominált a magyar, francia kettős, amit a statisztika is jól mutat, kétszer annyi nyerő ütés a második kiemelt lapján mint ellenfeléén. 5-3-nál Gauff-ék a meccsben maradásért adogattak, amit teljesítettek hárítotva egy mérkőzéslabdát is. Pihenő után Babos Tímea adogatása következett, majd a negyedik mérkőzéslabdánál Mladenovic röptéje zárta le az összecsapást. A döntőbe a tajvani Chan testvérek, Hao-Ching és Latisha legyőzésén keresztül vezet az út.

Grand Slam, Australian Open, Melbourne, női páros, negyeddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) - Cori Gauff, Caty McNally (amerikai) 6:2, 6:4