A magyar női röplabda-válogatott az utolsó mérkőzése eredményétől függetlenül elődöntőbe jutott az Európa-ligában, egyúttal biztosította helyét a 2028-as Európa-bajnokságon.
A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra legyőzte a házigazda koszovói csapatot az Európa-liga alapszakaszának vasárnapi, pristinai utolsó fordulójában, így százszázalékos mérleggel zárt.
A 96 perces találkozón Németh Anett 17 ponttal járult hozzá a sikerhez.
Alessandro Chiappini szövetségi kapitány tavaly ezüstérmes együttese - amely korábban a portugálok, az északmacedónok, az észtek, a horvátok és a montenegróiak ellen is nyert - már a találkozó előtt biztosította helyét az elődöntőben, egyben kijutott a 2028-as Európa-bajnokságra is.
A magyarok végül a harmadik helyen zárták az alapszakaszt, így a négy között a svédekkel találkoznak előbb jövő szombaton vagy vasárnap hazai pályán, majd július 1-jén idegenben. A skandinávok csak jobb pontarányuknak (470-313, illetve 474-393) köszönhetően előzték meg a magyar csapatot.
A másik ágon a szettveszteség nélkül első szlovénok a szlovákokkal csatáznak majd a szintén oda-visszavágós fináléért, amely július 8-án és 11-én vagy 12-én lesz.
Eredmény:
Koszovó-Magyarország 0-3 (-23, -22, -22)
a legeredményesebb játékosok: Avdyli 11, illetve Németh A. 17, Bozóki-Szedmák 10
Fotó: Facebook/Hunvolley
