• 2024 10 22

Olimpia - A 5. nap magyar eredményei

2024.07.31. szerda

Sok érthetetlen vereség és egy éremesély

16:55 Vívás: A második mérkőzésén komoly hátrányból fordítva nyert a magyar férfi kardválogatott, ezzel bejutott a döntőbe a párizsi olimpián.  A magyarok 45-43-ra verték az előző körben az amerikaiakat búcsúztató irániakat.
    A döntőben a címvédő dél-koreaiakkal vívnak majd 20.30-tól.

14:45 Vívás: Az első mérkőzését magabiztos vívással megnyerte a magyar férfi kardválogatott, ezzel bejutott az elődöntőbe a párizsi olimpián.

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád hármas 45-38-ra verte a Luigi Samele, Luca Curatoli, Michele Gallo olasz triót a negyeddöntőben.

13:03 Triatlon: Lehmann Csongor a 11., Bicsák Bence pedig a 16. helyen végzett a férfi triatlonosok párizsi olimpiai versenyében.

12:20 Úszás: Kapás Boglárka 200 méter pillangón bejutott a középdöntőbe a párizsi olimpia úszóversenyeinek szerdai napján.

12:04 Úszás: Kós Hubert és Telegdy Ádám is bejutott a 200 méter hát középdöntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek ötödik napján, szerdán.

11:24 Sportlövészet: A légpuska után a férfi 50 méteres összetett szám döntőjében sem lesz magyar versenyző, miután Péni István a 21., Pekler Zalán pedig a 32. helyen végzett a szerdai alapversenyben a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó Chateauroux-ban.

10:55 Kézilabda: A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-25-re kikapott Norvégiától a párizsi olimpia szerdai versenynapján, a csoportkör harmadik fordulójában.

férfi kézilabda, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Norvégia-Magyarország 26-25 (13-11)

10:53 Cselgáncs: A 70 kilogrammos Gercsák Szabina kikapott első mérkőzésén, így kiesett. A magyar az ausztrál Aoife Coughlan ellen kapott ki aranyponttal.

10:52 Cselgáncs: A 90 kilogrammos Tóth Krisztián első mérkőzésén kikapott és kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján. Tóth a 32 között a román Alex Crettel ellen kapott ki a ráadásban több intése miatt.

10:50 Asztalitenisz: Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.
    női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Sin Jubin (dél-koreai, 4.)-Póta Georgina (39.) 4:1 (-9, 9, 4, 1, 9)

10:33 Triatlon: Kuttor-Bragmayer Zsanett remek kezdés után végül a 26. helyen végzett a női triatlonosok szerda reggeli versenyében.

10:15 Evezés: Pétervári-Molnár Bendegúz a második helyen ért célba szerdai futamában, így szombaton a 13-18. helyért folytatja a versenyt a férfi egypárevezősöknél.

Az ötkarikás játékok egyetlen magyar evezőse a szerdai C/D elődöntő első futamában kapott helyet, melyben a harmadik pályájáról rajtolt indiai és brazil ellenfele közül, mellettük hongkongi, algériai és egyiptomi versenyző volt a futam résztvevője.
    A BEE 31 éves sportolója jól kapta el a rajtot, majd a táv feléhez közeledve már második volt, és az utolsó 500 méteren meg is tartotta ezt a pozíciót. Pétervári-Molnár 6:56.92 perces idővel lett második, ezzel eldőlt, hogy szombaton a C döntőben fejezi be a szereplést, ahol legjobb esetben a 13. helyet szerezheti meg a francia fővárosban.