• 2024 10 22

Olimpia - A 3. nap magyar eredményei

2024. 07. 29. hétfő

Hétfőn fókuszban a vívók és a csapatsportok

22:50 A magyar női kardozók és az úszók sem tudtak bravúrt bemutatni a párizsi olimpia hétfői versenynapján.

A csapatban kétszeres világbajnok Szűcs Luca úgy végzett a hetedik helyen, hogy két szép győzelem után a negyeddöntőben 15-12-es vereséget szenvedett a hazai közönség biztatását élvező, csapatban olimpiai és kétszeres vb-ezüstérmes Sara Balzertől.
    Márton Anna - aki három éve Tokióban negyedik volt - ezúttal nyolcadikként zárt, három sikert követően a negyeddöntőben simán, 15-7-re kikapott a négyszeres egyéni világbajnok ukrán Olga Harlantól.
    A 13. helyezett Pusztai Liza ugyanilyen arányban szenvedett vereséget Mártontól a nyolcaddöntőben. A tőröző Dósa Dániel első mérkőzésén, a 32 között hiába vezetett 13-10-re, végül 15-14-re alul maradt az egyiptomi Abdelrahman Husszein Tolbával szemben, és összesítésben 17. lett.
    A medencében Jackl Vivien 400 méter vegyesen maradt el a remélt idejétől, és ugyanúgy 14. lett, mint Sárkány Zalán 800 méter gyorson.
    Az ökölvívók 63,5 kilogrammos súlycsoportjában Kovács Richárd remek teljesítménnyel, 5-0-s pontozással lépett túl az ausztrál Harry Garside-on, negyeddöntőbe került, és egyetlen siker választja el az éremtől.
    A lovastusázók mezőnyében a háromnapos viadalt követően Kaizinger Balázs a 41. helyen végzett.
    Az esti programban szerephez jutó mindkét magyar válogatott első párizsi győzelmét szerezte a csoportkörben: a női vízilabdacsapat 12-7-re múlta felül a kanadai együttest, míg a férfi kézilabdázók 35-25-re kerekedtek Argentína legjobbjai fölé.

16:00 Vívás: Márton Anna és Szűcs Luca is búcsúzott a negyeddöntőban női kard egyéniben:
Olga Harlan (ukrán)-Márton 15-7
Sara Balzer (francia)-Szűcs 15-12

14:00 Vívás:  A tőröző Dósa Dániel kikapott az első mérkőzésén hétfőn a párizsi olimpián, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

férfi tőr, a 32 között:
Abdelrahman Hisszein Tolba (egyiptomi)-Dósa Dániel 15-14

13:45 Vívás: Márton Annát és Szűcs Luca is bejutott a negyeddöntőbe a női kardozók versenyében. Előbbi honfitársát Pusztai Lizát győzte le.

női kard, a 16 között:
Márton-Pusztai 15-7
Szűcs-Joana Ilieva 15-10

12:43 Ökölvívás:  A 63,5 kilogrammban szereplő Kovács Richárd a nyolcaddöntőjében egyhangú pontozással győzött az ausztrál Harry Garside ellen és bejutott a negyeddöntőbe.

12:18 Úszás: Sárkány Zalán egyéni csúcsa ellenére sem jutott döntőbe 800 méter gyorson.  A magyar egyéni legjobbját megjavítva 7:48.90 perces idővel futamában a harmadik helyen csapott célba, amivel összesítésben a 14. lett.

12:09 Lovassport: Kaizinger Balázs tíz hibaponttal zárta a lovastusa hétfői zárószámát, a díjugratást, így 71,80 hibaponttal fejezte be a párizsi olimpián a Versailles-i kastély kertjében rendezett viadalt.

12:06 Vívás: Mindhárom magyar vívónő bejutott a legjobb 16 közé a női kard egyéni versenyében.

Eredmények, női kard, 16 közé jutásért:
Szűcs Luca-Martina Criscio (olasz) 15-10
Pusztai Liza-Michela Battiston (olasz) 15-12
Márton Anna-Lucia Martin Portugues (spanyol) 15-8

11:49 Asztalitenisz: Póta Georgina a  negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel csap majd össze a női egyes második fordulójában a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

11:07 Úszás Jackl Vivien nem jutott a nyolcfős döntőbe 400 méter vegyesen a párizsi olimpia úszóversenyeinek hétfői napján.

09:17 Vívás: Márton Anna magabiztos győzelemmel a legjobb 32 közé jutott a női kardozók hétfői olimpiai versenyében.

Eredmény, női kard, a 64 között:
Márton Anna-Katherine Paredes Torres (venezuelai) 15-10

09:10 Úszás: Betegséggel küzd az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.