• 2024 09 08

Olimpia -1. napi eredmények - 2024.07.25. csütörtök

Négy sportág az olimpia csütörtöki programjában

A női kézilabdázók - köztük a mieink -, illetve labdarúgók megkezdték, hetes rögbiben a férfi csapatok befejezték a csoportküzdelmeket, míg a női íjászok révén egy egyéni sportág is bekapcsolódott a programba.

A női kézilabdatorna nyitómeccsén szoros eredmény született a hollandok szoros mérkőzésen verték Angolát, a dánok simán a szlovénokat. A forduló meglepetése mindenképpen a brazilok 11 gólos sikere Spanyolország felett:

XXXIII. Nyári Olimpiai Játékok, Párizs, női kézilabda, csoportkör, 1. forduló

A csoport:
Dánia-Szlovénia 27-19 (14-11)
Németország-Koreai Köztársaság 22-23 (10-11)
Norvégia-Svédország 28-32 (17-15)

B csoport:
Hollandia-Angola 34-31 (19-18)
Brazília-Spanyolország 29-18 (15-10)
Magyarország-Franciaország 28-31 (12-15)

Az 1998-as labdarúgó-világbajnokság döntőjének is otthont adó nemzeti stadionban, a Stade de France-ban közel 80 ezer néző figyelte az összecsapásokat, és azt, hogy a szerdai öt továbbjutó (Fidzsi-szigetek, Új-Zéland, Írország, Argentína és Ausztrália) mellett a vereség ellenére a francia, és jobb harmadikként az amerikai, valamint a dél-afrikai csapat is továbbjutott a legjobb nyolc közé.
    A 9-12. helyért zajló küzdelmeket 20, a negyeddöntőket pedig 21 órától rendezik.

XXXIII. Nyári Olimpiai Játékok, Párizs: hetes rögbi, 3. forduló:

A csoport:
Dél-afrikai Köztársaság - Japán 49-5
Új-Zéland - Írország 14-12
    A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Új-Zéland 9 pont, 2. (és negyeddöntős) Írország 7, 3. (és negyeddöntős) Dél-afrikai Köztársaság 5 (+27), 4. Japán 3

B csoport:
Ausztrália-Argentína 22-14
    korábban:
Szamoa-Kenya 26-0
    A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Ausztrália 9, 2. (és negyeddöntős) Argentína 7, 3. Szamoa 5 (+3), 4. Kenya 3

C csoport:
Egyesült Államok-Uruguay 33-17
Fidzsi-szigetek - Franciaország 19-12
    A végeredmény: 1. (és negyeddöntős) Fidzsi 9, 2. (és negyeddöntős) Franciaország 6 (43-43), 3. (és negyeddöntős) Egyesült Államok 6 (57-67), 4. Uruguay 3