• 2024 04 19

Koleszár volt a legjobb a férfi versenyben

Nem voltak dobogó közelben a magyarok

Koleszár Mihály legjobb magyarként az 5. helyet szerezte meg a budapesti öttusa világkupán. Mögötte Bőhm Csaba hatodikként állt a pódiumra, míg Szép Balázs a 12. helyen, Demeter Bence pedig a 17. helyen ért célba.

Győzött a dél-koreai Dzsun Vung Te, mögötte pedig az egyiptomi Mohanad Saban, majd a cseh Martin Vlach futott a célba. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem területén rendezett viadalon a márciusi, kairói vk-nyitányon ezüstérmes Bőhm Csaba hatodik, a tavaly vb-bronz- és Eb-ezüstérmes Szép Balázs 12., Demeter Bence pedig 17. lett.
    Az idei sorozat harmadik állomásán 83 fős férfi mezőny jött össze, amely szerdán három csoportban küzdött a selejtezőben. A 12 magyar induló közül hét végzett továbbjutást érő helyen, de a nemzetközi szövetség korlátozó szabályozása miatt csak hatan folytathatták a versenyt. Közülük négyen teljesítették sikerrel a pénteki elődöntőt. Ebben a szakaszban két 18-as csoportban versenyeztek az öttusázók, és az első kilenc-kilenc hely ért finálét.
    A csütörtöki körvívásban Koleszár 23 győzelmet aratott és 12 ellenfelétől kapott ki, ezzel a második-negyedik helyről kezdhette meg a szombati finálét. Demeter 20/15-tel nyolcadik, Bőhm 17/18-cal a 14-17., Szép Balázs 16/19-cel a 18. helyről vágott neki a napnak.
    A lovaglás Bőhmnek sikerült a legjobban, aki szintidőn belüli hibátlan teljesítményt nyújtott. Koleszár egy verőhibával ment végig a pályán, és sokáig jól alakult Szép lovaglása is, az utolsó akadályra azonban nem akart rámenni a lova, kitört, emiatt idővesztesége is lett, így a maximális 300-ból 23 pontot elvesztett. Demeter négy akadályon nem tudott megfelelően túljutni, időtúllépésért is kapott pontlevonást, így 268-cal zárt.
    A bónuszvívásban viszont Széppel együtt szerzett négy pluszpontot két ellenfél legyőzésével. Bőhm két pontot tett hozzá addigi teljesítményéhez, Koleszár pedig nem tudott asszót nyerni.
    A 200 méteres úszásban Böhm (1:59.52 p) második, Koleszár (2:03.10) hetedik, Demeter (2:04.59) nyolcadik, Szép (2:05.05) tizedik lett.
    A kombinált szám előtt Koleszár harmadik, Böhm ötödik volt. Előbbi sokáig tartotta is a pozícióját, az utolsó két lövészete azonban nem sikerült jól, emiatt végül ketten megelőzték, a dobogóról négy másodperccel lemaradva futott ötödikként a célba az 5x600 méteres táv végén. Mögötte négy másodperccel ért be Bőhm.
    A lövészetes futásban Szép (9:59.40 p) a harmadik, Böhm (10:06.50) az ötödik, Koleszár (10:16.60) a tizedik, Demeter (10:38.20) a 16. időt érte el.
     "Négy nagyon nehéz napon vagyok túl, fizikálisan és mentálisan is" - összegzett az MTI-nek Koleszár. "A felnőttek között versenyezni nagy élmény volt. Örülök, hogy helyt tudtam állni. Van még mit fejlődni, de azért vannak előttem a nagy versenyzők, hogy tudjak kiktől tanulni."