• 2024 04 18

Valter Attila értékes helyezése Strade Bianchén

Ötödik hely a Jumbo-Visma színeiben

Valter Attila ötödik helyen ért célba a Strade Bianche országúti kerékpáros versenyen, melyen Tom Pidcock diadalmaskodott.

Valter Attila számára szinte nem is kezdődhetett volna jobban a szezon.  Új csapata, a Jumbo-Visma 20 napos tenerifei edzőtáborzása után, a magyar kerékpáros negyedik lett Gran Camino összetettjében, úgy hogy csapattársa a Tour-győztes Jonas Vingegaard nyert a vidalon. Annyira elégedettek voltak vele az istállójánál, hogy az egynapos Strade Bianche elnevezésű toszkánai viadalon ő lett a csapat kapitánya. Ennek szellemében pedig remekül is versenyzett a Siena környéki utakon, a 11 fehér murvás szektort - összesen 63 kilométer hosszúsággal - tartalmazó 184 kilométeres versenyen. Valter Attilán kívül Fetter Erik is ott volt a mezőnyben az EOLO-Kometa színeiben és egy szökéssel meg is próbálkozott, azonban beérték, és végül nem az élbollyal ért a célba. A versenyt a brit Pidcock nyerte, míg magyar bajnok Valter az üldözők között fejezve be a viadalt ötödik lett.

Strade Bianche, országúti kerékpáros verseny, Olaszország, férfiak (184 km):
1. Thomas Pidcock (brit, Ineos Grenadiers) 4:31:41 óra
...5. VALTER ATTILA (Jumbo-Visma) 23 mp h....74. Fetter Erik 9 perc 26 mp hátrány