• 2024 04 26

Fucsovics győzött Miamiban

Biztos siker a nyitó fordulóban

Fucsovics Márton bejutott a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének második fordulójába.

Fucsovics Márton úgy kezdett Miamiban, ahogy a nagy tornáin mostanában, vagyis biztos sikerrel. A legmagasabban jegyzett magyar teniszező általában remekül játszik az első körben és ez nem volt másként szerdán sem, hiszen a világranglistán 74. helyezett Fucsovics viszonylag simán győzte le a nála 11 hellyel előrébb álló argentin Pedro Cachint. A két versenyző első egymás elleni meccsén a 31 éves magyar ezúttal az első szettben 2-2-nél brékelt, majd 6-4-re meg is nyerte a játszmát. A második felvonásban aztán a rövidítésig jutottak a felek, amit 7-2-re, egyészen magabiztosan húzott be Fucsovics, aki a következő fordulóban a hetedik kiemelt dán Holger Rune ellen játszik majd.

A nőknél Gálfi Dalma viszont kiesett, miután kikapott a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól, 6:3, 7-6-ra. Egyesben Miamiban még Bondár Anna van versenyben, aki Taylor Townsenddel mérkőzik majd. Míg a női párosok mezőnyében Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán vág neki a viadalnak, míg Bondár a belga Kimberley Zimmermannal indul.