• 2024 04 19

Egy arany és egy bronz az U23-as Európa-bajnokságon

Szél arany-, Szabados bronzérmes

A korábban kétszeres U17-es Európa-bajnok Szél Anna arany-, míg a junior Eb-ezüstérmes Szabados Noémi bronzérmet nyert a bukaresti U23-as birkózó Európa-bajnokságon.

Két magyar éremcsata, két magyar győzelem. Ez volt a péntek mérlege a bukaresti U23-as birkózó Európa-bajnokság női versenyében. Az 57 kilogrammos Szél Anna pénteken is remekelt, amikor a fináléban legyőzte a felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes ukrán Olekszandra Homonect, és ezzel U23-as Európa-bajnok lett. A bronzcsatában érdekelt Szabados Noémi villámgyőzelmet aratott, hiszen az FTC birkózója a 72 kilogrammosok közt technikai tussal győzte le a Paula Rotarut, így harmadszor lett bronzérmes az utánpótlás kategóriában.