• 2024 04 26

Napi hírhalom - 2023. 03. 16. csütörtök

Minden, ami magyar sport csütörtökön

Európa ligától az ökölvívó világbajnokságig

Labdarúgás: A Ferencváros a múlt heti, idegenbeli 2-0-s kudarc után a Puskás Arénában is 2-0-ra kapott ki a Bayer Leverkusentől a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel, 4-0-s összesítéssel búcsúzott.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó:
Ferencváros-Bayer Leverkusen (német) 0-2 (0-1)
Puskás Aréna, 50 675 néző, v.: Artur Dias (portugál)
    gólszerzők: Diaby (3.), Adli (81.)
    továbbjutott: a Bayer Leverkusen kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Kézilabda: Budapest kikerült a jövő évi női kézilabda Európa-bajnokság helyszínei közül, csak Debrecen lesz házigazdája a kontinenstornának.

A címvédő Telekom Veszprém 43-30-ra nyert a Gyöngyös ellen, a bajnok Szeged pedig 41-28-ra legyőzte a tavaly kupaezüstérmes Fejér B.Á.L.-Veszprémet, így kialakult a férfi magyar Kupa négyes döntőjének mezőnye, ahová még a Dabas KC és a Tatabánya került be. A négyes döntőre a győri Audi Arénában kerül sor április 8 és 9-én.

Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő:

OTP Bank-Pick Szeged–Fejér-B.Á.L. Veszprém 41–28 (19–16)
Legjobb dobók: Radivojevics 8, Frimmel 5, ill. Gál D. 6, Fercsik 4, Éles Zs. 4
Telekom Veszprém–He-Do B. Braun Gyöngyös 43–30 (22–14)
Legjobb dobók: Elísson 6, Vajlupav 6, Marguc 5, Strlek 5, ill. Potisk 10, Varsandán 7

Háfra Noémi a a Győri Audi ETO KC 78-szoros válogatott kézilabdázója a következő szezonban a montenegrói Buducnost Podgorica csapatához szerződik kölcsönbe.

Úszás: A nyíltvízi úszók Európa-kupa-sorozatának idei első versenyén Eilatban a férfiaknál és a nőknél is magyar  siker született. Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf, Kovács-Seres Hunor és Kalmár Ákos előtt nyerte meg a versenyt. Míg a hölygeknél Fábián Bettina mögött Szimcsák Mira, Rohács Réka és Olasz Anna ért be az első négy helyen a célba.

Nyíltvízi úszók Európa-kupa-sorozat, Eilat, férfi 5 km:
1. Betlehem Dávid 51:38.0, 2. Rasovszky Kristóf 51:53.8, 3. Kovács-Seres Hunor 52:05.8, 4. Kalmár Ákos 53:48.1
nők: 1. Fábián Bettina 56:49.0 perc, 2. Szimcsák Mira 56:51.8, 3. Rohács Réka 56:55.1, 4. Olasz Anna 56:59.0

Ökölvívás: A csütörtöki nyitónap mindkét magyar érdekeltje, Busa Gabriella és Lakotár Hanna is kikapott és kiesett az Új-Delhiben zajló női ökölvívó-világbajnokságon. Az 52 kilogrammban Busa Gabriella a spanyol María González Cáceres ellen kapott ki a 32 között egyhangú pontozással. Lakotár Hanna az 54 kilós súlycsoportban az indiai Preeti Dahija ellen a második menetben technikai KO-val szenvedett vereséget.

Vitorlázás: Hat futam után Vadnai Jonatán a 12., testvére, Benjamin a 17. a vitorlázó ILCA (Laser) Európa-bajnokságon.  Az olaszországi Andorában zajló kontinensviadalon Érdi Mária szintén hat futam után a 18. helyen áll.

Birkózás: Bronzérmet nyert Pók Karolina a bukaresti U23-as birkózó Európa-bajnokságon.  Kötöttfogásban kedden aranyérmet nyert Losonczi Dávid 87 kilogrammban, szerdán pedig második lett a felnőttek között vb-ezüstérmes, olimpiai ötödik Szőke Alex a 97 kilósok között.

Jégkorong: A Hokiklub Budapest nyerte a női jégkorong ob I 2022–2023-as idényének küzdelmeit, miután a döntő harmadik meccsén, hazai jégen 3–2-re legyőzte a MAC Budapestet.

Tenisz: Marozsán Fábián bejutott a negyeddöntőbe az orosz Alekszej Vatutyin (281. a világranglistán) ellen a 36 ezer euró összdíjazású salakpályás székesfehérvári challenger-tenisztornán.  Marozsán a nyolc között a bolgár Adrian Andrejevvel (204.) találkozik. Míg Piros Zsombor szerb Hamad Medjedoviccsal (217.) ellen teniszezik majd a négy közé jutásért.