• 2024 04 20

Napi hírhalom - 2023. 02. 19. - vasárnap

Magyar bajnokságoktól nemzetközi kupákig

Labdarúgás: A sereghajtó Vasas gól nélküli döntetlent játszott a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

OTP Bank Liga, 20. forduló: ZTE FC-Vasas 0-0

A Honvéd hazai pályán fordulatos mérkőzésen 3-2-es vereséget szenvedett a Debrecentől, a kispestiek már öt mérkőzés óta nyeretlenek az élvonalban, és csak több győzelmüknek köszönhetően előzik meg a tabellán a sereghajtó Vasast.

Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3 (0-1)
Bozsik Aréna, 4938 néző,
    gólszerzők: Domingues (47.), Lukic (54.)) illetve Do. Babunski (27., 70.), Mance (85.)
    sárga lap: Capan (44.), Ennin (82.), illetve Dreskovic (66.)

Kézilabda: A Siófok KC 26-23-ra kikapott a Borussia Dortmund vendégeként a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában. A vendégek vereségükkel a negyeddöntőben a dán Ikast együttesével játszanak.

Női kézilabda Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:
Borussia Dortmund (német)-Siófok KC 26-23 (10-10)

A Mosonmagyaróvár nem jutott negyeddöntőbe a női kézilabda Európa-ligában, mert házigazdaként 33-30-ra kikapott a francia Neptunes de Nantes-tól a csoportkör utolsó fordulójában.

Női kézilabda Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B csoport:
Motherson Mosonmagyaróvár-Neptunes de Nantes (francia) 30-33 (15-17)

A Debrecen házigazdaként 32-31-re legyőzte a horvát Podravka Koprivnica csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, de ennek ellenére nem jutott be a negyeddöntőbe.

Női kézilabda Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:
DVSC Schaeffler-Podravka Koprivnica (horvát) 32-31 (19-15)

A Ferencváros 32-28-ra legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Férfi NB I: Ferencvárosi TC-MOL Tatabánya KC 32-28 (16-13)

Atlétika: Szabó Nóra 2:28:25 órás eredményével megjavította Földingné Nagy Judit 1996-os magyar csúcsát maratoni futásban, Sevillában. A fedett pályás országos bajnokságon  Máté Tamás 38 éves magyar csúcsot döntött Nyíregyházán. A Ferencváros sprintere 200 méteren 20.75 másodperccel ért célba, ezzel átadta a múltnak Nagy István 1985-ben elért 20.84-es eredményét.

Öttusa: A nőknél Gulyás Michelle győzött a Peridot fedett pályás nyílt magyar bajnokságon, az öttusázók hagyományos idénynyitóján, míg a férfiak versenyét Gáll András nyerte.

...6. Koleszár Mihály (KSI SE) 1505

Sportlövészet: Major Veronika megnyerte a légpisztoly versenyszámot a sportlövők kairói világkupa-versenyén. Major az alapversenyből 572 körös teljesítménnyel nyolcadikként jutott a döntőbe, amelynek fináléjában  16-6-ra győzött a szerb Zorana Arunovic ellen.

Tenisz: Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott a dubaji női tenisztorna páros versenyének második fordulójába.

WTA-torna, Dubaj, páros, 1. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia)-Jekatyerina Alekszandrova, Tereza Mihalikova (orosz, szlovák) 6:3, 7:6 (8-6)

Jégkorong: A Hydro Fehérvár AV19 szétlövés után 4-3-ra kikapott a vendég olasz Pustertal Wölfe csapatától az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A Fehérvárnak már nincs reális esélye, hogy elkerüljön a nyolcadik helyről, és így a negyeddöntőbe jutásért rendezendő párharcban lesz érdekelt.

ICEHL, Osztrák jégkorong liga, alapszakasz:
Hydro Fehérvár AV19-Pustertal Wölfe (olasz) 3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-0) - szétlövés után
a magyar csapat gólszerzői: Bartalis, Campbell, Sarauer

A Budapest Jégkorong Akadémia 5-2-re legyőzte a vendég Fehérvárt az Erste Liga negyeddöntőjének második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
Budapest JA-FEHA19 5-2 (1-0, 0-2, 4-0)
    Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a BJA javára.

DVTK Jegesmedvék - FTC-Telekom 3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1), hosszabbítás után
    Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1

1. mérkőzések:
Corona Brasov (romániai)-SC Csíkszereda (romániai) 6-5 (3-2, 0-2, 2-1, 1-0), hosszabbítás után
Gyergyói HK (romániai)-Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (3-0, 1-2, 1-0)

Labdarúgás: A magyar női labdarúgó-válogatott súlyos, 8-0-s vereséget szenvedett Finnország csapatától a Ciprus Kupa második napján.