• 2024 04 26

Napi hírhalom - 2023. február. 13., hétfő

Újabb menesztett edző az NB I-ben

Labdarúgás: Menesztették a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő Paksi FC vezetőedzői posztjáról Waltner Róbertet. Waltner tavaly május vége óta, 22 tétmérkőzésen irányította a csapatot, s ez alatt az időszak alatt kilenc meccset nyert meg az együttes.  A Paksi FC 23 ponttal a hetedik helyen áll, öt pontra a kiesést jelentő helyektől.

Sajtóhírek szerint Csongvai Áron és Katona Mátyás az Újpest FC-től a Mol Fehérvárhoz szerződhet. Míg Holman Dávid és Urblík József egyaránt a Vasas FCben folytatja pályafutását.

Jégkorong: Az alapszakaszban utolsó előtti Dunaújvárosi Acélbikák csapata kétgólos hátrányból felállva 3-2-re legyőzte a vendég Újpestet, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a negyeddöntőért folyó párharcot a jégkorong Erste Ligában.

Erste Liga, a negyeddöntőbe jutásért, 4. mérkőzés, Dunaújváros:
Dunaújvárosi Acélbikák-UTE 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)
    A párharcot 3-1-es összesítéssel a Dunaújváros nyerte.

Tenisz: Gálfi Dalma hét helyet előrelépve a 85. a női teniszezők világranglistáján, melyen Bondár Anna a 77., míg Udvardy Panna, a 93. A férfiaknál Fucsovics Márton hat helyet rontva a 75. a hétfőn kiadott ranglistán. Míg Marozsán Fábián 162., Piros Zsombor a 182. helyen áll az ATP-rangsorban.

Vízilabda: Biztosan lesz magyar döntős a második számú európai kupában, mivel a Ferencváros az olasz Padovával, míg az UVSE az Egerrel játszik a női vízilabda Eurokupa elődöntőjében. Az elődöntőket február 25-én és március 11-én rendezik, a visszavágókon az UVSE és az FTC lesz a pályaválasztó.

Kézilabda: A világ- és Európa-bajnok szélső, Emilie Hovden nyártól életbe lépő, kettő plusz egy évre szóló megállapodást kötött a Győri Audi KC női kézilabdacsapatával, Hovden kilép a dán Viborggal érvényes, kétéves szerződéséből.

Kajak-kenu: Bejelentette visszavonulását Hagymási Réka kétszeres világ-, egyszeres Európa-bajnok kajakos. Hagymási a 2017-es, racicei világbajnokságon K-2 200 méteren Szabó Ágnessel, a 2019-es, szegedi vb-n pedig Medveczky Erikával K-2 1000 méteren állhatott fel a dobogó tetejére.

Labdarúgás: A feljutásért harcoló MTK 3-0-ra legyőzte vendégét, a Békéscsabát a labdarúgó NB II 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén