• 2024 04 28

Férfi vízilabda Eurokupa - A Honvéd kikapott, a BVSC nyert

Felemás mérleg

A Honvéd hét góllal kikapott az előző idényben döntős olasz Savona vendégeként, míg a BVSC simán nyert otthon a Primorje Rijeka ellen a férfi vízilabda Eurokupa csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A Honvéd csak a második negyed közepéig tudta tartani a lépést ellenfelével, amelyben Erdélyi Balázs is játszott, de gólt nem szerzett. A magyar együttes így második vereségét szenvedte el a sorozatban egy győzelme mellett.
    A zuglói alakulat gólgazdag találkozón 22-13-ra verte horvát riválisát, ezzel megszerezte második sikerét a csoportkörben, ahonnan az első kettő jut majd tovább.  A Honvéd csoportjában a címvédő Vasas két góllal nyert a görög Apollon Szmirnisz otthonában, így továbbra is százszázalékos. A meccs hőse az ötgólos Burián Gergely volt.

Férfi Eurokupa, csoportkör, 3. forduló,  B csoport:
Savona (olasz) - EPS-Honvéd 14-7 (4-3, 2-1, 4-1, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Kevi 2, Kiss, S. Hessels, Vadovics, Simon, Ekler Zs.

Apollon Szmirnisz (görög) - A-Híd VasasPlaket 8-10 (2-4, 1-2, 4-2, 1-2)
a magyar csapat gólszerzői: Burián 5, Rasovic 2, Batizi, Dedovic, Randelovic 1-1

C csoport:
BVSC-Zugló - Primorje Rijeka (horvát) 22-13 (4-3, 6-4, 8-4, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Mészáros, Tátrai 5-5, Gyárfás 4, Csapó 3, Csacsovszky, Bundschuh, Balogh, Kovács, Gál 1-1