• 2024 04 19

Napi hírhalom - 2023. 01. 28. szombat

Alpesi sí aranyéremtől bajnoki meccsekig.

Labdarúgás: Az előző idényben ezüstérmes Kisvárda 2-2-es döntetlent játszott a vendég Pakssal a labdarúgó OTP Bank Liga 17., első tavaszi fordulójának szombat délutáni nyitómérkőzésén. A második találkozón a mérkőzés nagyobb részében emberelőnyben futballozó Debrecen háromgólos győzelmet aratott a vendég Zalaegerszeg felett.  Míg a címvédő FTC nem bírt a sereghajtó Vasassal hazai pályán.

OTP Bank Liga, 17. forduló:

Ferencvárosi TC-Vasas FC 0-0, Kisvárda Master Good-Paksi FC 2-2 (0-1), Debreceni VSC-ZTE FC 3-0 (2-0)

Vízilabda: Az UVSE hazai pályán 10-10-es döntetlent játszott szombaton a görög Etnikosz Pireusszal a női vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Tigra-ZF Eger viszont 15-12-re kikapott szombaton a görög Vuliagmeni vendégeként. Az FTC-Telekom Waterpolo is kikapott, a zöld-fehérek 9-7-re kaptak ki a spanyol CN Terrassa ellen idegenben.

Női vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
UVSE-Etnikosz Pireusz (görög) 10-10 (1-3, 5-2, 1-2, 3-3)

Vuliagmeni (görög) - Tigra-ZF Eger 15-12 (2-2, 5-4, 4-4, 4-2)

CN Terrassa (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 9-7 (2-1, 2-3, 4-2, 1-1)

Asztalitenisz: Az SH-ITB Budaörsi SC női asztalitenisz-csapata 3-1-re kikapott szombaton a spanyol Linares otthonában az Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Női Európa Kupa, Linares, Spanyolország:  negyeddöntő, első mérkőzés:
Linares (spanyol) - SH-ITB Budaörsi SC 3-1
Roxana Istrate-Fazekas Mária 3-1 (8, -12, 7, 10)
Carmen Torres-Póta Georgina 0-3 (-2, -1, -4)
Claudia Caragea-Dari Helga 3-2 (9, -6, -9, 7, 6-5)
Istrate-Póta 3-2 (-9, -9, 8, 6, 6-5)

Jégkorong: Elsőként a Budapest JAHC jutott fináléba a jégkorong Magyar Kupában, miután a szombati elődöntőben az 57. percben ütött emberelőnyös góllal 3-2-re legyőzte a címvédő DEAC-ot a Tüskecsarnokban. Az osztrák bajnokságban érdekelt Hydro Fehérvár AV19 lett a finálé másik gárdája, miután a szombati második elődöntőben 6-1-re legyőzte az Újpestet a Tüskecsarnokban.

Magyar Kupa, elődöntő, Tüskecsarnok, Budapest:
Budapest JAHC - DEAC 3-2 (0-1, 2-1, 1-0)
gól: Tóth R. (23.), Szita (26.), Szabó (57.), illetve Novotny (19.) Izacky (31.)

Hydro Fehérvár AV19-UTE 6-1 (1-0, 3-1, 2-0)
gól: Erdély (15., 50.), Donaghey (26.), O'Brien (34.), Bartalis (37.), Magosi (49.), illetve Shirley (29.)

Alpesi sí: Bányai Attila aranyérmet szerzett szuperóriás-műlesiklásban az olaszországi téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) szombati zárónapján.

Röplabda:  A legutóbb ezüstérmes, több kulcsemberét nélkülöző Békéscsaba 3-0-ra kikapott a Szent Benedek RA otthonában a női röplabda Extraliga alapszakaszának szombati játéknapján.

Női Extraliga, alapszakasz, 10. forduló, Balatonfüred:
Szent Benedek RA - Swietelsky-Békéscsaba 3-0 (22, 20, 20)

MÁV Előre SC-ST. Solar - MTK Budapest 3-1 (17, 20, -18, 20)

A címvédő és listavezető Pénzügyőr hazai pályán 3-0-ra nyert szombaton a MÁV Előre ellen a férfi röplabda Extraliga középszakaszában, a felsőház első fordulójában.

Extraliga, középszakasz, felsőház, 1. forduló: Pénzügyőr SE - MÁV Előre SC-Foxconn 3-0 (21, 17, 23)

Kézilabda: Rosta Miklós válogatott kézilabdázó nyáron a Szeged csapatától a Dinamo Bucurestihez igazol.

Női NB I, eredmények: Győri Audi ETO KC-MTK Budapest 31-25 (17-10), Siófok KC-Érd 31-26 (18-12), Praktiker-Vác - Moyra-Budaörs 26-20 (15-11), FTC-Rail Cargo Hungaria - Alba Fehérvár KC 37-22 (19-9)

Kosárlabda:

férfi NB I: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - DEAC 75-81 (20-15, 15-22, 18-21, 22-23)
Kometa Kaposvári KK-Zalakerámia ZTE KK 89-82 (22-21, 22-26, 19-14, 26-21)
MVM-OSE Lions - Sopron KC 82-77 (20-23, 22-15, 22-18, 18-21)
Atomerőmű SE-HÜBNER Nyíregyháza BS 82-65 (18-13, 21-14, 24-22, 19-16)
Budapesti Honvéd Sportegyesület - Naturtex-SZTE-Szedeák 85-72 (19-20, 30-14, 20-21, 16-17)
Arconic-Alba Fehérvár - Egis Körmend 73-82 (16-22, 22-17, 20-20, 15-23)

Női NB I: Sopron Basket-Ludovika Csata 75-43 (12-12, 29-11, 19-8, 15-12)
VBW CEKK Cegléd-Vasas Akadémia 66-95 (12-27, 11-19, 20-24, 23-25)
E.ON ELTE BEAC - BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 92-57 (25-15, 20-17, 21-11, 26-14)
NKA Universitas PEAC - DVTK-Hun-Therm 65-69 (17-12, 17-19, 21-12, 10-26)
SERCO UNI Győr - TFSE-MTK 97-74 (30-20, 19-13, 21-21, 27-20)