• 2024 04 19

Az éllovas után a sereghajtótól is kikapott a Fehérvár

Kétszer egyenlített, ám a hosszabbításban elvérzett a magyar csapat

A Voralberg otthonában folytatta az osztrák jégkorongliga alapszakaszát a Hydro Fehérvár AV19, és egy ponttal térhetett haza.

A tabella utolsó helyén álló, azonban az elmúlt öt mérkőzését megnyerő osztrák alakulat szerzett vezetést az első húsz perc derekán, amit Kuralt egalizált a 26. percben. Két minutummal később Metzler második találatával újra a hazaiaknál volt az előny, hiába játszott ekkor fölényben a Volán. A 9-4-es kapuralövési arány a harmadik harmadban meghozta a várt vendég gólt, amikoris Findley volt eredményes két és fél perccel a dudaszó előtt. Azonban a magyar csapat csak az egy megszerzett pontnak örülhetett, a mindössze 17 másodpercig tartó hosszabbígtásban gyakorlatilag első támadásából eldöntötte a plusz pont sorsát a Voralberg, amivel pontszámban utólérte az utolsó előtti Ljubljanát. A fehérváriak nyolcadik helye nem forog veszélyben (16 ponttal van lemaradva tőle a kilencedik Asiago), ám egyre kevesebb mérkőzése van hátra, hogy beférjen a legjobb hatba.

Osztrák jégkorongliga (ICEHL), alapszakasz:
Vorarlberg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0), hosszabítás után
a Fehérvár gólszerzője: Kuralt (26.), Findley (58.)

(Fotó: Rothmund_Pioneers.hockey)