• 2024 04 25

Egy magyar folytathatja csak az Australian Open selejtezőjében

Piros Zsombor folytatja

Piros Zsombor három játszmában legyőzte a francia Antoine Escoffier-t kedden az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének az első fordulójában.

A világranglistán 171. magyar játékos három szettben búcsúztatta az ATP-rangsorban 192. riválisát.  A mérkőzés 1 óra 48 percig tartott. A 2017-ben junior Australian Open-bajnok Piros a kvalifikáció második fordulójában az olasz Andrea Pellegrinóval (181.) találkozik. Míg Piros továbbjutpott, addig Marozsán Fábián és Jani Réka is kiesett a selejtező első körében. Az első Grand Slam-tornáján induló Marozsán a kínai Sang Csün-cseng ellen a második szettet rövidítésben bukva el búcsúzott, 1 óra 40 perces meccsen. A kvalifikáció egyetlen magyar női résztvevője, Jani Réka (111.) a görög Deszpina Papamihail (158.) ellen mindössze  egy gémet tudott nyerni, és 1 óra 20 perc alatt kikapott.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni. Az Australian Open elitmezőnyének a küzdelmei hétfőn rajtolnak, magyar részről alanyi jogon ott kezd majd Fucsovics Márton, Balázs Attila, Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna.

selejtező, 1. forduló: Piros Zsombor-Antoine Escoffier (francia) 2:6, 6:3, 7:5, Sang Csün-cseng (kínai) - Marozsán Fábián 6:4, 7:6 (7-2),  nők: Deszpina Papamihail (görög)-Jani Réka (10.) 6:1, 6:0

A hobarti tornán Babos Tímea oldalán Tereza Mihalikovával kikapott az első fordulóban párosban.   A magyar-szlovák duó az első helyen kiemelt belga Kirsten Flipkensszel és német Laura Siegemunddal csapott össze, s mindkét szettben egyszer elvesztette az adogatását, ami elegendőnek bizonyult az ellenfélnek a győzelemhez.
    Babos a hétfőn rajtoló Australian Openen párosban ismét a francia Kristina Mladenoviccsal indul majd.

WTA-torna, Hobart,  páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért): Kirsten Flipkens, Laura Siegemund (belga, német, 1.)-Babos Tímea, Tereza Mihalikova (magyar, szlovák) 6:4, 6:4