• 2022 10 07

"Felhalmoztuk" a szombat magyar vonatkozású történéseit

Nagyüzem a MOL Magyar Kupában, sportlövőink és öttusázóink a kontinens, míg a magyar birkózók és ritmikus gimnasztikázók a világ legjobbjai ellen szerepelnek.

Nézzük a híreket

Labdarúgás: MOL Magyar Kupa, 3. forduló, a 32 közé jutásért, eredmények: 

Diósgyőri VTK (NB II)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0–1
Füzesgyarmati SK (NB III)–Credobus Mosonmagyaróvár (NB II) 1–2 – hosszabbítás után
FC Ajka (NB II)–Szentlőrinc (NB II) 3–0
HR-Rent Kozármisleny (NB II)–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 0–1
Balassagyarmati Városi SE (NB III)–Vasas FC 1–2
Kaposvári Rákóczi FC (NB III)–Zalaegerszegi TE FC 0–2
BVSC Zugló (NB III)–Kisvárda 0–2
Szekszárdi UFC (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC 0–3
Facultas-Tiszafüredi VSE (NB III)–BFC Siófok (NB II) 0–4
Bölcske SE (Tolna I.)–Budafoki MTE (NB II) 1–2
Iváncsa KSE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 3–2
ESMTK (NB III)–Soroksár SC (NB II) 1–0
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya I.)–ETO FC Győr (NB II) 0–4
Balatonfüredi FC (NB III)–Komáromi VSE (NB III) 3–0
Nagyatádi FC (Somogy I.)–Deszk SC (Csongrád-Csanád I.) 7–0
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Monor (NB III) 2–3
Jászberényi FC (NB III)–Debreceni EAC (NB III) 1–2
Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron II.)–BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 0–4
Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Újpest FC 1–6
Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád I.)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 0–4
Dorogi FC (NB II)–Budapest Honvéd 0–2
FC Nagykanizsa (NB III)
–FC Hatvan (NB III) 5–1

A győztesek továbbjutottak.

Birkózás: A tavasszal Európa-bajnoki címet nyert Muszukajev Iszmail és az Eb-ezüstérmes Bajcajev Vlagyiszlav vasárnap egyformán a vigaszágon folytathatja szereplését a szabadfogásúak közt a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

Öttusa: Mind a négy magyar elődöntős - Bőhm Csaba, Demeter Bence, Bereczki Richárd és Szép Balázs - bejutott a 18-as döntőbe a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokság férfi versenyében.

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki Fanni a kilencedik helyen végzett egyéni összetettben a szófiai olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika világbajnokságon.

Sportlövészet: A magyarok az ötödik helyen végeztek a férfi kisöbű szabadpuska összetett szám csapatversenyében szombaton a wroclawi olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon. 

Atlétika: A Budapesti Honvéd vezet az első nap után az atlétikai csapatbajnokságon, ahol a debreceni Gyulai István Atlétikai Stadionban 20 egyesület összesen 40 versenyszámban harcolnak az atléták a pontokért. Idén kiemelt fontosságú a csb, mert most dől el, hogy a következő évtől átalakuló rendszerben melyik egyesület melyik osztályba kerül.

Tenisz: Jani Réka döntőbe jutott a Bukarestben zajló 115 ezer dollár (45 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

Kézilabda: Férfi NB1, 3. forduló, eredmények: HSA NEKA - CYEB-Budakalász 28-23, Budai Farkasok-Rév Group - Sport36-Komló 29-38, HE-DO B.Braun Gyöngyös - Dabas KC 24-23, Fejér B.Á.L.-Veszprém - HÉP-Cegléd 28-24, Pick Szeged-Balatonfüredi KSE 37-28

Jégkorong: ICEHL, 2. forduló: RedBull Salzburg (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 4-1