• 2024 03 29

Idegenbeli győzelemmel rajtolt a Fehérvár

Meggyőző fölényt mutatott a tavalyi döntős

Az elmúlt idényben döntős Hydro Fehérvár AV19 győzelemmel kezdte meg az osztrák jégkorongliga (ICEHL) 2022/23-as idényét: pénteken 4-1-re nyert az olasz HC Pustertal Wölfe vendégeként.

Horváth Dominikkal a kapuban kezdte Kevin Constantin alakulata a bajnoki idényt, az elmúlt öt évet az Augsburg hálóját védve a DEL-ben eltöltő kanadai Olivier Roy a kispadról nézte csapata dél-tiroli fellépését. A találkozó első húsz perce kiegyenlített és gólmentes játékot hozott. A folytatásban aztán egyre nagyobb fölénybe kerülő vendégek először Erdély, majd Sarauer góljával magabiztos előnyt szereztek. A Fehérvár fölényét jól mutatta, hogy az első harmad utáni 10-8-as kapuralövési arányt egy 27-8!! követte a középső harmadban. Ennek fényében némi meglepetésre szépítettek a hazaiak a záró játékrész elején, ami után tíz percig meccsben is érezhették magukat. Az 53. percben aztán a tavaly még bolzano-i Findlay visszaállította a kétgólos különbséget. Majd az i-re a pontot az amerikai egyetemi bajnok Newell tette fel emberelőnyből három perccel később. A Bajnokok Ligájában edződő fehérváriak tehát magabiztos győzelemmel kezdték az idényt. Örömteli, hogy négy játékos is betalált a mérkőzésen. Pénteken következhet az elmúlt évad bajnoka, a Salzburg, ugyancsak idegenben.

Osztrák jégkorong bajnokság, ICEHL, alapszakasz, 1. forduló:
HC Pustertal Wölfe (olasz)-Hydro Fehérvár AV19 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)
a székesfehérvári együttes gólszerzői: Erdély (22.), Sarauer (39.), Findlay (53.), Newell (57.)

(Fotók: Iwan Foppa/Val Pusteria)