• 2024 04 24

Érmeket szeretne Rasovszky Kristóf a hazai világbajnokságon

Már Budapestre készülnek

Betlehem Dávid a 8., Rasovszky Kristóf a 11. helyen zárta a LEN Nyíltvízi Kupa második állomását az olaszországi Piombinóban.

„Egy évre elég verekedés részese voltam, de ez még jó előjel is lehet” – nyilatkozta az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf. Az izraeli Eilatban rendezett első állomáson remek versenyzéssel diadalmaskodó veszprémi természetesen végig célpont volt, és ennek megfelelően folyamatosan inzultálták, különösen a hajrában. A legutóbbi 2019-es dél-koreai világbajnokságon 5 kilométeren aranyérmes úszó (ugyanott az olimpiai 10 kilométeres távon 4. lett) hangsúlyozta: nem ezen a versenyen, hanem majd a budapesti világbajnokságon kell jól szerepelnie, cél a dobogó. Június 26-án a váltóval kezdenek a hosszútávúszók a Lupa tavon.