• 2024 04 25

Euroliga győztes a Sopron Basket!

Hatalmas bravúr végig magabiztos játékkal

A Sopron Basket első magyar csapatként megnyerte a női kosárlabda Euroligát, mivel az isztambuli négyes döntő vasárnapi fináléjában, végig vezetve, 60-55-re legyőzte a házigazda Fenerbahcét.

Női kosárlabda Euroliga, döntő:
Sopron Basket-Fenerbahce (török) 60-55 (16-6, 13-13, 16-19, 15-17)
Pontszerzők: Williams 16 pont, Fegyverneky 12, January 11, Határ 10, Brooks 9, Dolson 2, illetve Jagupova 13, Zahui 12, Cakir 11, Sabally 9, Williams 5, Hartley 3, McBride 2

Ahogy várni lehetett, pokoli hangulat várta a magyarokat a hazai pályán szereplő Fenerbahce elleni döntőn, csaknem tízezer török szurkoló várta hogy ünnepelhessen. A mérkőzés végén azonban csak egyetlen "török" Török Zoltán, a soproniak első embere örülhetett felhőtlenül. A régóta várt, megérdemelt sikerben rengeteg munkája van. A sikert előjelezte a tavalyi elődöntő pénteki visszavágója, ahol a Sopron visszavágott az ehgy évvel ezelőtti vereségért a Salamanca-nak. A döntő is elképesztő 12-0-ás magyar vezetéssel indult, ami többek közt Fegyverneky Zsófiának, na meg a 16 első negyedbeli leppattanónak volt köszönhető. A hazaiak az első tíz perc utolsó harmadában szerezték első pontjaikat. A két csapat közti különbség a nagyszünetig kitartott, amikoris 29-19 volt a magyar csapat előnye. A törököknek jót tett a félidei pihenő, fordulás után öt perc alatt ledolgozták hátrányukat és 33-32-re megközelítették riválisukat. Ekkor talán sokan kevés esélyt adtak volna az egyébként is favoritnak tartott és lenduletbe jött Fenerbahce ellen a mieinknek, ám itt lett vége a török lendületnek, és Határ kosaraival újra távolodott riválisától a magyar bajnok. A záró játékrész 45-38-ról indult, és ez a diferencia érdemben nem változott. A hajrában az ellenfél már egyre hitehagyottabban küzdött, a Sopron pedig hallatlan fegyelemmel tartotta az előnyt és megérdemelten nyert. A meccs legértékesebb játékosának Gabby Williamst választották, aki 16 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt.
A 14-szeres magyar bajnok ötödik Final Fourjában 2018 után másodszor jutott fináléba és első magyar csapatként diadalmaskodott az 1959-ben életre hívott kontinentális elitsorozatban.

korábban:
a 3. helyért: Salamanca (spanyol)-USK Praha (cseh) 71-59 (12-19, 20-18, 22-9, 17-13)

(Fotó: FIBA)