• 2024 03 19

Három érem Dohából

Draskóczy Imre a női tornászok szövetségi kapitánya értékel

Bácskay Csenge második helyen végzett ugráson a tornászok dohai Világkupáján. Peresztegi Nóra gerendán ezüst-, míg Böczögő Dorina talajon bronzérmet szerzett. Így a magyar nők három medáliával zárták a katari viadalt.

A dohai Vk zárónapján is volt magyar érdekeltség: a hölgyek mindkét szerén, talajon és gerendán is két-két magyar tornászért szoríthattunk. Talajon Böczögő Dorina és Schermann Bianka, gerendán pedig Bácskay Csenge és Peresztegi Nóra kvalifikált a legjobbak közé. Pénteken az ugrásban ezüstérmes Bácskay Csenge 11.133 ponttal 8. lett. Az élete első felnőtt versenyén induló Peresztegi Nóra pedig 12.733 ponttal a második helyen végzett, csaknem hét tizedet javítva selejtezőbeli teljesítményén, ahonnan egyébként szintén másodikként lépett tovább a fináléba. A nap másik magyaros fináléján a mieink utolsókként mutatták be gyakorlataikat. A döntő a kétszeres olimpikonnak sikerült jobban: Böczögő 12.433 ponttal bronzérmet nyert, míg Schermann Bianka 12.166 ponttal ötödik lett. A magyar hölgyek jól teljesítettek, három érmet szereztek a Vk-n, két ezüst- mellett egy bronzéremmel gazdagodtak.