• 2024 04 26

Kiesett a Szekszárd az Euro Cup-ból

Kettős vereség a Galatasaray ellen

A Szekszárd 76-69-re kikapott a török Galatasaray vendégeként szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

Csak a szép búcsúban bízhatott a Szekszárd, amely a női Európa Kupa negyeddöntőjének visszavágójára 28 pontos hátránnyal utazott Isztambulba a Galatasarayhoz. Igaz a magyar együttesnek mondhatni ez a két találkozó is ajándék volt, hiszen az Euroliga után csak az orosz csapatok kizárása miatt folytathatta. De a visszavágón a Szekszárd remekül kezdett a Boszporusz-partján, annak ellenére, hogy a vezetőedzője Zseljko Djokics súlyos légúti megbetegedése miatt el sem utazhatott a csapattal és a keret is foghíjas volt, hiszen csak kilenc hadra fogható játékosa volt az Atomerőműnek. Az első negyedet aztán hiába nyerte meg a Szekszárd, a folytatásban helyreállt a világ rendje, vagyis szünetre már 12 pontos török előnynél vonulhattak a csapatok pihenőre, ami korántsem volt véletlen, annak tudatában, hogy a Galatasaray csapatában még olimpiai bajnok is kosarazik. A harmadik és negyedik negyedet aztán a Szekszárd ismét egyaránt megnyerte, vagyis közelebb tudott kerülni török riválisához, sőt 63-62-re a magyar gárda vezetett is. De 65-65 után a hazai oldalon pontosabban céloztak a játékosok, így 76-69-re végül győzött a Galatasaray, így kettős sikerrel jutott be az Euro Kupa négyes döntőjébe. A Szekszárd pedig ezután valóban csak a hazai porondra koncentrálhat.