• 2024 04 26

Vereség Montenegró ellen is

Az Ivkovics-csapat maradt a harmadik

A magyar férfi kosárlabda-válogatott csütörtökön 16 ponttal kikapott Montenegrótól Debrecenben a világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

A magyar férfi kosárlabda-válogatottnak eddig egyetlen alkalommal sem sikerült legyőznie Montenegrót, ezen a rossz sorozaton kellett volna javítania a fehér mezes hazai gárdának Debrecenben. A tét ezúttal a világbajnoki selejtezősorozat volt, ahol a Montenegró a csoport élére vágyik mi pedig arra, hogy legalább a harmadik helyen végezzünk ebben a kvartettben és ezzel továbbjussunk a következő körbe. A magyar együttesnél a frissen honosított Hopkins is a pályán volt, igaz keveset mindössze öt pontot tett hozzá a közöshöz. A magyar válogatott a találkozó elején egyszer vezetett utána viszont csak üldözte ellenfelét. Igaz kezdetben ez nem ment rosszul, hiszen az első negyed végén mindössze két ponttal vezettek a vendégek. A másodikban elhúztak 10-zel is, de a félidőben nyolc volt a két csapat közti különbség. Igaz két fontos vezéráldozat már a nagyszünetre bekövetkezett. A második legeredményesebb magyar Ferencz négy faltot összeszedve a második félidőben keveset játszhatott. Míg a szövetségi kapitány Sztojan Ivkovics a bírói ítéleteket vitatta, aminek két technikai lett a vége, így ő nem jöhetett vissza a második félidőre. A helyét a másodedző Pór Péter vette át, azonban ő sem tudta a helyes mederbe terelni a magyar támadásokat. A harmadik negyedben még egyszer felzárkóztak Perl Zoltánék három pontra, de innen már Montenegró diktált. A magyar csapat nem játszott jól és ennek óhatatlanul vereség lett a vége. A magyar válogatott végül 83-67-es vereséget szenvedett, igaz ezzel is megtartotta a harmadik helyét a csoportban, miután a franciák biztosan győztek Portugália ellen. A folytatás vasárnap Podgoricában, de a csoport legfontosabb meccse majd vélhetően a portugálok elleni hazai lesz majd.

férfi kosárlabda világbajnoki-selejtező:

E csoport, 3. forduló: Magyarország-Montenegró 67-83 (15-17, 13-19, 14-20, 25-27)
A magyar pontszerzők: Perl 14, Ferencz 12, Vojvoda 11, Váradi 11, Keller 6, Hopkins 5, Allen 4, Pongó 3, Lukács 1