• 2024 04 20

Hárspataki Gábor ezüstérmes Fujairah-ban

Magyar siker a karate Premier League széria első állomásán

Az olimpiai ezüstérmes Hárspataki Gábor csak a döntőben szenvedett vereséget az egyesült arab emírségekbeli Fujairah-ban, ahol Karate1 Premier League széria idei első állomását rendezték meg.

A versenyen súlycsoportonként csak a legjobb 32 karatéka indulhatott, köztük hét magyar. A Hárspataki a 75 kilogrammos kategóriában két győzelemmel nyitott a csoportjában. Aztán a négy közé jutásért legyőzte a belga Mahaudent, majd a döntőbe jutásért nyert a szintén olimpiai bronzérmes nyert ukrán Horuna ellen is. A vasárnapi fináléban a vb-ezüstérmes egyiptomi Abdelaziz volt az ellenfél, akitől Hárspataki Gábor 4-2-re kikapott, így második lett.
A 67 kg-os Tadissi Martial szintén éremért mérkőzhetett. Az UTE sportolója a harmadik helyért 4-3-ra alulmaradt az olasz Marescával szemben, ezzel ötödik lett.