• 2024 04 24

Napi hírösszefoglaló - 12. 03.

2022. december 3. - szombat

Botlott a DVTK a labdarúgó másodosztályban, folytatódtak a hazai pontvadászatok.

Sportlövészet: Pekler Zalán bronzérmes lett a puskások három testhelyzetű versenyszámában Kairóban az Elnök Kupán.  A nyolcas döntőbe 588 körrel az ötödik helyen jutott be. Pekler Zalán a svájci Jan Lochbihlerrel 406,7 körrel holtversenyben a második-harmadik helyen végzett az 50 méteres számban, a szétlövés azonban a svájcinak kedvezett.

Kézilabda: A Győri Audi ETO KC hazai pályán 32-30-ra nyert a román Rapid Bucuresti ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, B csoport: Győri Audi ETO KC-Rapid Bucuresti (román) 32-30 (18-15)

A Vác házigazdaként 30-26-ra legyőzte a svájci Brühl csapatát a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, a visszavágót vasárnap ugyancsak Vácott játsszák. A párharc győztese a csoportkörbe jut.

Női kézilabda Európa-liga, selejtező: 2. forduló, első mérkőzés: Praktiker-Vác - LC Brühl HB (svájci) 30-26 (16-13)

Parasport: Három érmet - egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot - nyertek a magyarok szombaton a varsói kerekesszékes vívó Európa-bajnokság ötödik versenynapján.  A női tőrözők egyéni versenyében, A kategóriában Hajmási Éva bizonyult a legjobbnak. A döntőben 15-14-re győzte le az olasz színekben versenyző Ionela Andreea Mogost, aki az elődöntőben az így bronzzal záró Krajnyák Zsuzsannát verte 15-9-re. Férfi kardban, a B kategóriában Tarjányi István a fináléig jutott, ahol 15-14-re kapott ki a lengyel Adrian Castrótól. Ugyanezen fegyvernem A kategóriájában Osváth Richárd ötödikként végzett - az Eb eredményközlője szerint.

Labdarúgás: Az éllovas DVTK otthon 2-1-re kikapott a Szombathelyi Haladástól a labdarúgó NB II 19. fordulójában. A győztes gólt a 74. percben büntetőből Rácz Barnabás lőtte. Ezzel megszakadt a miskolci együttes kilenc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata. A többi találkozót vasárnap játszák.

Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló: Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 1-2 (1-1)
Az élcsoport állása: 1. DVTK 40 pont/19 mérkőzés, 2. Pécs 36/18, 3. Szeged 34/18

Röplabda: A MÁV Előre három játszmában legyőzte a sereghajtó Kistext együttesét a férfi röplabda Extraliga szombati mérkőzésén.  A MÁV Előre 5/5-ös győzelmi mutatóval áll, a Kistext a tizedik mérkőzését is elveszítette, ezeken nyolcadszor maradt pont, valamint ötödször nyert szett nélkül.

MÁV Előre SC-Foxconn - Kistext JP Auto Mercedes 3-0 (16, 23, 21)

Vízilabda:  E.ON férfi ob I, alapszakasz, 6. forduló: UVSE-Szolnoki Dózsa 7-11 (1-3, 1-2, 3-3, 2-3)