• 2024 04 24

Magyar sikerek az Euroligában, továbbjutások az Európa Kupában

Sikerek itthon és külföldön

Győzött a címvédő Sopron és Szekszárd is a női Euroligában

A címvédő Sopron 11 ponttal nyert szerdán a Landes vendégeként a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában. A Sopron 3/2-es győzelmi mutatóval kezdte a franciaországi találkozót. Az 1/4-gyel álló hazaiak sokáig jól tartották magukat, a harmadik harmad megnyerésével, az utolsó szakasz előtt két ponttal vezettek (37-35). A záró tíz percben azonban a magyar bajnokságot 11/1-es mutatóval vezető soproniak sokkal eredményesebben játszottak, így végül magabiztosan nyertek. A franciák úgy kozmetikázták 13-26-ra az utolsó negyedet, hogy két hárompontossal fejezték be a mérkőzést. A magyar csapat jövő kedden az olasz Schiót fogadja.

Női Euroliga, 6. forduló, B csoport: Landes (francia)-Sopron Basket 50-61 (19-23, 7-8, 11-4, 13-26)
a magyar csapat legjobb dobói: Brooks 22 pont, Magbegor 15

A Szekszárd hazai pályán kilenc ponttal legyőzte a Bolognát szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában. A bajnoki ezüstérmes Szekszárd egy hete kikapott az Európa Kupa-címvédő és Európai Szuperkupa-győztes francia Bourges csarnokában, ezzel 2/3-ra rontotta győzelmi mérlegét. A Bologna ugyanilyen mutatóval érkezett a Városi Sportcsarnokba.  Djokics Zseljko vezetőedző együttese - amely 9/4-gyel áll az NB I-ben - a harmadik és negyedik negyedben fordította maga javára a mérkőzést.A nagyszünetben még döntetlen (32-32) volt az állás.
    A Szekszárd - amely az előző szezonban nyeretlenül debütált az Euroligában - egy hét múlva a lengyel Polkowicéhez látogat.

A csoport, 6. forduló: Atomerőmű KSC Szekszárd-Bologna (olasz) 73-64 (16-19, 16-13, 19-13, 22-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Hebard 19 pont, Studer 14, Vivians 13, Goree 13

A nap utolsó magyar érdekeltségű mérkőzésén a DVTK súlyos, 42 pontos vereséget szenvedett Salamancában.

Az újonc DVTK 2/3-as győzelmi mutatóval állt a mérkőzés előtt, míg a Salamanca négy meccsét nyerte eddig meg és egyet veszített el. A magyar bajnokságban 9/2-vel álló miskolci csapat az összecsapás első felében tartotta még valamelyest magát, két negyed után 44-35 volt az állás, a harmadik szakaszban azonban a DVTK 29 pontot kapott, miközben csak ötöt dobott, ezzel végleg eldőlt a mérkőzés. A magyar csapat jövő szerdán a francia Landes-ot fogadja.

6. forduló, B csoport: Salamanca (spanyol) - DVTK-Hun-Therm 94-52 (21-18, 23-17, 29-5, 21-12)
a magyar csapat legjobb dobói: Guirantes 13, Bernáth 10

A már továbbjutott Győr kikapott hazai pályán, a további szereplését ugyancsak korábban bebiztosító PEAC viszont nyert - egy ponttal - saját közönsége előtt szerdán a női kosárlabda Európa Kupa hatodik, utolsó fordulójában.  Az F csoportot 4/1-es győzelmi mérleggel vezető Győr úgy kezdhette mérkőzését, hogy már mindenképpen az élen végez, de az EK-rájátszás első és akár második fordulójára vonatkozó pályaelőny szempontjából nem volt mindegy, hogy 5/1-gyel vagy 4/2-vel zár. A szerdai mérkőzésen végül a 2/3-mal érkező litván Kibirkstis örülhetett, a második és a negyedik negyedben mutatott eredményes játékának köszönhetően.
    A pécsiek a múlt héten elvesztették veretlenségüket az EK-ban, amikor 4/1-re rontották mutatójukat Izraelben, de ők is az első helyről várták a zárást. A Hatay verhető ellenfélnek tűnt a maga 1/4-es mérlegével, és ha nehezen is, de összejött a hazai siker.
    A 48 csapatos alapszakasz 12 kvartettjéből az első két-két gárda jut tovább, kiegészülve a nyolc legjobb harmadikkal. A folytatásban 16 párban, oda-visszavágó alapon küzdenek majd tovább a csapatok január 5-től.

Női Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:

F csoport: SERCO UNI Győr-Kibirkstis (litván) 53-58 (20-14, 8-16, 14-7, 11-21)

B csoport: NKA Universitas PEAC-Hatay (török) 64-63 (14-12, 11-19, 23-13, 16-19)