• 2024 03 28

Napi hírösszefoglaló - 10.19. szerda

A nap legfontosabb magyar sporthírei

Labdarúgás: A címvédő Ferencváros óriási meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett az NB III-as Iváncsa otthonában a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában, így búcsúzott a sorozattól.

Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II)-ZTE FC 0-2 (0-1)
Iváncsa KSE (NB III)-Ferencvárosi TC 3-2 (1-2, 2-2, 3-2) - hosszabbítás után
Credobus Mosonmagyaróvár (NB II)-Kisvárda Master Good 0-3 (0-1)
BTE Felsőzsolca (megyei I.)-MTK Budapest (NB II) 0-6 (0-1)
Debreceni EAC (NB III)-Debreceni VSC 0-4 (0-2)
FC Nagykanizsa (NB III)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 (0-1)
Balatonfüredi FC (NB III)-Paksi FC 0-3 (0-1)
Nagyatádi FC (megyei I.)-Monor (NB III) 0-3 (0-2)
Nyergesújfalu SE (megyei I.)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-4 (0-3)
Budafoki MTE (NB II) - Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
ESMTK (NB III)-BFC Siófok (NB II) 3-1 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Szombathelyi Haladás (NB II)-Budapest Honvéd 1-2 (1-2)
FC Ajka (NB II)-Újpest FC 1-3 (1-1)

Sportlövészet: Major Veronika az ötödik helyen végzett a nők standard pisztoly versenyszámában szerdán a Kairóban zajló sportlövő-világbajnokságon. A keszthelyi sportoló az olimpia műsorán nem szereplő 60 lövéses viadalt 567 körrel zárta, és öt körrel maradt le a dobogóról. Csonka Zsófia 558 körös teljesítménnyel a 14., Sike Renáta pedig 552-vel a 20. helyen fejezte be a versenyt.

Asztalitenisz:  A Pécs férficsapata vereséggel mutatkozott be az asztalitenisz Európa-kupa második szakaszának D csoportjában, a csehországi Havirovban. A Pető Zsolt, Demeter Lehel, Gerold Gábor összeállítású együttes a szerdai nyitófordulóban úgy maradt alul 3-0-ra a belga Sokah Hobokennel szemben, hogy csak Demeter tudott szettet nyerni, igaz, ő nagy csatát vívott riválisával.
       férfi Európa-kupa, második szakasz, D csoport (Havirov):
Sokah Hoboken (belga) - PTE-PEAC Kalo-Méh 3-0

Ökölvívás: Nagy Tímea győzött a 81 kilogrammosok súlycsoportjának szerdai negyeddöntőjében, így már biztosan érmes a montenegrói Budvában zajló női ökölvívó Európa-bajnokságon. A 70 kilós Lakos Regina és a +81 kg-ban szereplő Hoffman Réka viszont nem jutott elődöntőbe a Budvában zajló női ökölvívó Európa-bajnokságon.