• 2024 04 20

Vas Kata ismét az élmezőnyben a világkupa-sorozatban

Negyedik hely Husltban

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Vas Kata Blanka negyedik lett a cyclocross (terepkerékpár) világkupa-sorozat vasárnapi állomásán a hollandiai Hulstban.

Az idei cyclo-cross világkupa sorozatot 16 versenyesre tervezték, amiből mindössze egy verseny maradt el, ami már alapban nagy siker. Ahogy az is, ahogy Vas Kata Blanka szerepelt a sorozatban. Ez alól pedig nem volt kivétel a 13. futam sem, amelyet Hulstban rendeztek. Ezúttal nézők nélkül, ami mindenféleképpen hátrány volt, de az időjárás ezért talán kárpótolta a résztvevőket. A magyar versenyző a Vk versenyekből ötöt is kihagyott, hogy az országúti csapatával is készülhessen. Így az összetettben 11. helyen áll. De az első 10-be még lesz esélye bekerülni, hogyha úgy folytatja, ahogy vasárnap tette.  Hiszen nagyon sokáig a győztes Lucinda Brand nyomában tekert, és végül a negyedik helyen ért célba. Ezzel már 165 pontnál jár összetettben. Persze az újabb nagy kiugrás január utolsó hétvégéjén jöhet, hiszen akkor rendezik az Egyesült államokbeli Fayetville a világbajnokságot. Az idei Eb ezüst után akár ott is teremhet érem a magyar kerékpáros hölgynek.