• 2023 02 03

Minden első osztályú csapat továbbjutott a Magyar Kupában

Következik a negyedik forduló

A összes első osztályú együttes sikerrel vette a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulóját és bejutott a legjobb 32 közé.

A címvédő Újpest a másodosztályú Tiszakécske elleni háromgólos győzelemmel biztosította helyét a labdarúgó MOL Magyar Kupa legjobb 32 csapata között. A vendégeknél Abdoulaye Diaby kétszer volt eredményes.  Fölényesen nyert a legutóbbi döntő vesztese is: a MOL Fehérvár Sopronban 24 perc alatt négy gólt szerzett, végül 6-2-vel lépett tovább. Az ezúttal debütáló Csoboth Kevin két találattal és két gólpasszal járult hozzá a székesfehérváriak sikeréhez.

A Puskás Akadémia és a Budapest Honvéd is a legjobb 32 közé jutott a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután vasárnap mindkét élvonalbeli együttes vendégként múlta felül másodosztályú riválisát. A felcsútiak Siófokon nyertek 3-0-ra, míg a kispestiek a Nyíregyházát ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban győztek le 5-1-re.
    A Magyar Kupa negyedik fordulójának sorsolásán két élvonalbeli párharc is kialakult, a Zalaegerszeg a Budapest Honvédot, míg a bajnoki listavezető Kisvárda az MTK-t fogadja majd.
    A címvédő Újpest a másodosztályú Budafok vendége lesz, a bajnok Ferencváros pedig a megyei első osztályban szereplő Tökölé.
    A negyedik fordulót október 27-én bonyolítják le.

    MOL Magyar Kupa, 3. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok párharcai:
BFC Siófok (II.)-Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC (II.)-Budapest Honvéd 1-5 (0-2)
    korábban:
FC Ajka (II.)-Gyirmót FC Győr 0-1 (0-1)
FC Hatvan (megyei I.)-Ferencváros 0-9 (0-2)
    szombaton játszották:
Tiszakécskei LC (II.)-Újpest FC 0-3 (0-1)
SC Sopron (III.)-MOL Fehérvár FC 2-6 (1-5)
DEAC (III.)-Kisvárda Master Good 0-2 (0-0)
Gyömrő (Megye II.)-Paksi FC 1-9 (0-3)
Vác FC (III.)-ZTE FC 0-4 (0-1)
Komárom VSE (III.)-Mezőkövesd Zsóry FC 0-2 (0-2)
VLS Veszprém (III.)-Debreceni VSC 0-1 (0-0)
Sényő (III.)-MTK Budapest 0-7 (0-4)

A 4. forduló párosítása:
Szombathelyi Haladás (II.)-Gyirmót FC Győr
Jászberény (III.)-Vasas FC (II.)
Budafoki MTE (II.)-Újpest FC
ESMTK (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.)
Kisvárda Master Good-MTK Budapest
FC Nagykanizsa (III.)-Tatabánya SC (III.)
BVSC-Zugló (III.)-MOL Fehérvár FC
Debreceni VSC-Kecskeméti TE Hufbau (II.)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (II.)-Mezőkövesd Zsóry FC
WKW ETO FC Győr (II.)-Puskás Akadémia
III. Kerületi TVE (II.)-Paksi FC
Aqvital FC Csákvár (II.)-Pécsi MFC (II.)
Szegedi VSE (megyei I.)-Ceglédi VSE (III.)
ZTE FC-Budapest Honvéd
Kolorcity Kazincbarcika (III.)-Diósgyőri VTK
VSK Tököl (megyei I.)-Ferencváros