• 2024 04 26

Két magyar ezüstérem szerdán a paralimpián

Pap Bianka és Konkoly Zsófia is második lett

Pap Bianka ezüstérmet nyert 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpia szerdai napján, míg Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban az S9-es kategóriában lett második.

Szerdán újabb magyar érmeknek örülhettünk a tokiói paralimpián. Pap Bianka megszerezte a magyar küldöttség tizedik érmét, miután második helyen végzett a 400 méteres gyorsúszás döntőjében, az S10-es kategóriában. A 21 éves magyar úszó korábban már három versenyszámban szerepelt Tokióban, 100 mellen hetedik, 100 gyorson negyedik, míg a 4x100 méteres gyorsváltóval ötödik helyen végzett, míg most éremmel zárta a versenyszámot.

A nap másik magyar érmese Konkoly Zsófia lett, aki az új-zélandi Sophie Pascoe mögött, mindössze 27 századdal lemaradva, a második helyen ért célba. A hölgyek számára még nem ért véget a paralimpia. Csütörtökön ugyanis mindketten a fő számukban állnak rajthoz Tokióban. Konkoly Zsófia 100 méter pillangón, míg Pap Bianka 100 mellen lesz érdekelt.