• 2024 04 18

Dávid Krisztina bronzérmes a paralimpián

Megérdemelt harmadik hely

Dávid Krisztina bronzérmet nyert légpisztolyban a P2-es kategóriában a tokiói paralimpián.

A magyar versenyző 60 lövéses alapversenyben, 570 körrel második lett a 18 fős mezőnyben. A nyolcas döntőben tíz lövést követően a negyedik helyen állt, majd visszább csúszott, de aztán szépen feljött, és végül 210.5 körös eredménnyel a harmadik helyen végzett.
Dávid Krisztina 2014-ben vb-második, öt éve, a riói paralimpián ötödik, 2018-ban Európa-bajnok volt.

Dávid Krisztina: "Nagy siker ez most, éreztem, hogy bennem van. De azt is tudtam, hogy rengeteg energiát bele kell majd rakni, hogy sikerüljön. A képességeim megvoltak és megvannak hozzá, de egy paralimpián versenyezni hatalmas kihívás. Ez okozta a nehézséget. Az élet ezt igazolta is, hiszen például sikerült paralimpiai bajnok előtt végeznem. Ez a verseny most nem is a lövészetről szólt, hanem arról, hogy miként tudom kontrollálni az érzéseimet, a gondolataimat, amikor elindul a pulzus felfelé. Úgyhogy nagyon elégedett vagyok, hogy érmet tudtam nyerni. Az 570 körös alap nagyon jó eredménynek számít ebben a mezőnyben. Az elejét jobban megtoltam, utána már arra figyeltem, hogy maradjon energiám a döntőre is. A fináléban csak magamra koncentráltam, hogy a légzésem rendben legyen. Nem is akartam hallani, hogy hányadik helyen állok verseny közben, csak azzal foglalkoztam, hogy a technikám rendben legyen."