• 2024 04 24

Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmes

Magyabiztos magyar győzelem a férfi kajakosok "király" számában

Kettős magyar győzelem született a férfi kajakosok 1000 m-es versenyén a tokiói olimpián. Kopasz Bálint magabiztos versenyzéssel egy hajót vert a mezőnyre, mögötte Varga Ádám óriási hajrával felért a második helyre.

A két magyar kajakos a belső pályákon egymás mellől vághatott neki a távnak, ami már önmagában is egyedülálló, hiszen az idei az első olimpia, ahol két versenyző is képviseltetheti magát egyazon országból minden számban. A férfiak "király" etapjában a világ-, és Európa-bajnok Kopasz rögtön a rajt után élre állt, és ellentmondást nem tűrő versenzéssel fölényes győzelmet aratott, míg Varga Ádám első olimpiáján, a döntő utolsó 250 méterét még a negyedik helyen kezdte meg, de fantasztikus hajrával másodikként ért célba.