• 2024 04 23

Milák ezüstérmet szerzett a rövidebb pillangó számban

Európa-csúcsot úszott a döntőben

Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmet nyert szombaton 100 méter pillangón a tokiói olimpián.

A kép mindent elárul a száz méteres pillangó úszás olimpiai döntőjéről. Hiszen a győztes és második helyezett egyaránt örül. Ha van maximum, azt kihozta magából a számot megnyerő Caeleb Dressel és a második Milák Kristóf is. A amerikai a tőle megszokott módon hatalmas elánnal kezdett, míg Miláknak a hajrája, azaz jelen esetben a második 50 méterre volt a jobb, amely az olimpiák történetének a legjobb utolsó ötvene volt. Azonban ezen a délelőttön Dressel verhetetlen volt. Hiszen a szám kétszeres világbajnoka 49 egész 45 századmásodperces világcsúccsal csapott a célba, öt századot faragott a két évvel ezelőtti vb-n felállított rekordján. Milák 23 századmásodperccel maradt el tőle, de így is megjavította az érvényben lévő Európa-csúcsot. Milák 49.68-as eredménye pontosan fél másodperccel jobb egyéni legjobbjánál, és így országos rekord is.

Milák a legeredményesebb magyar úszó lett ezen az olimpián két érmével és egy ötödik helyével. A magyar úszók már nem lesznek érdekeltek a vasárnapi döntőkben, így a csapat mérlege Milák két érme mellett, három negyedik, három ötödik és egy hatodik hely.