• 2024 03 28

Háromból két kupacsapatunk jutott tovább

Csoportkörös az FTC

A négy magyar együttesből kettő még áll a nemzetközi porondon.

A Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójából, miután az egy héttel ezelőtti, hazai első mérkőzésen elért 2-0-s sikert követően a párharc keddi, idegenbeli visszavágóján 3-1-re nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen. Az előző idényben BL-főtáblás vendégeknél a marokkói Ryan Mmaee duplázott, és a szlovák Robert Mak is betalált. A magyar csapat ezzel biztosította, hogy ősszel valamelyik nemzetközi kupasorozat csoportkörében szerepel majd. A BL-selejtező harmadik fordulójában a cseh Slavia Praha lesz az FTC ellenfele, az első meccset a jövő héten játsszák a Groupama Arénában.

Bajnokok Ligája selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Zalgiris Vilnius (litván)-Ferencvárosi TC 1-3 (0-1)

Vilnius, 2000 néző, v.: Erik Lambrechts (belga)
    gólszerzők: Diaw (93.), illetve R. Mmaee (44., 72.), Mak (94.)
    sárga lap: Diaw (27.), Onazi (32.), illetve Csontos (34.), Sigér (62.)
    Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Zalgiris Vilnius: Gertmonas - Mikoliunas, Ljubisavljevic, Diaw, Bopesu - Onazi (Kis, 61.), Uzela, Verbickas - Kyeremeh (Jarusevicius, 87.), Sylvestr (Tadic, 61.), Vidémont

Ferencváros: Dibusz - Csontos, S. Mmaee, Blazic (Vécsei, 76.), Wingo - Somalia (Sigér, 56.), Zachariassen, Haratin - Tokmac (Zubkov, 70.), Uzuni (Mak, 76.), R. Mmaee

Az Újpest 3-1-re nyert a liechtensteini FC Vaduz vendégeként a csütörtöki visszavágón a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének a második fordulójában, így kettős győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba.  Az Újpest a következő körben a svájci FC Basellel játszik majd.

Konferencia Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó:
FC Vaduz (liechtensteini)-Újpest FC 1-3 (1-1)
Sportpark Eschen-Mauren, v.: Ciochirca (osztrák)
    gólszerzők: Dobras (7.), illetve Tallo (29., tizenegyesből), Beridze (47.), Onovo (85.)
    sárga lap: Obexer (28.), illetve Diaby (81.)
    Továbbjutott: az Újpest, kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

FC Vaduz: Büchel - Schmied, Schmid, Simani - Ulrich, Dobras (Ibrisimovic, 76., Saglam, 83.), Gajic, Di Giusto (Lüchinger, 65.), Obexer (Hug, 65.) - Cicek - Sutter (Djokic, 65.)

Újpest FC: Pajovic - Kasztrati, Kutrumpisz, Diaby - Pauljevic (Simon K., 71.), Onovo (Jevtoski, 90.), Mitrovic (Szakály, 89.), Antonov (Katona, 88.) - Stieber (Csongvai, 87.) - Tallo, Beridze

Az idegenbeli 0-3 után hazai pályán 2-0-ra kikapott a Puskás Akadémia FC a lett FK Rigas FS-től a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének a második fordulójában, így 0-5-ös gólkülönbséggel kiesett.

Puskás Akadémia FC -FK Rigas FS (lett) 0-2 (0-0)

Felcsút, 980 néző v.: Altmann (osztrák)
    gólszerzők: Lemajic (52.), Deocleciano (69.)
    sárga lap: Nagy Zs. (30.), van Nieff (71.), illetve Savalnieks (16.), Simkovic (34.), Strumia (91.)
    Továbbjutott: a Rigas kettős győzelemmel, 5-0-ás összesítéssel.

Puskás Akadémia: Tóth B. - Corbu, Joao Nunes, Spandler, Stronati, Deutsch L. (Kozák a szünetben) -van Nieff, Baluta (Géresi 61.) - Slagveer (Kiss T. 61.), Plsek (Favorov 71.), Nagy Zs.

FK Rigas FS: Cerniauskas - Savalnieks (Pikk 76.), Jagodinskis (Stuglis 76.), Lipuscek, Sorokins - Simkovic, Strumia, Saric - Friesenbichler (Kouadio 61.), Lemajic (Regza 84.), Deocleciano (Villela 84.)