• 2024 04 27

Dobogós hely nélkül a magyarok a WTCR-szezonnyitón

Tassi negyedik, Michelisz ötödik a Nürburgringen

Az első futamban Michelisz Norbert, a másodikban Tassi Attila végzett előrébb a magyarok közül a túraautó világbajnokság németországi szezonnyitóján.

Michelisz a harmadik pozícióból vágott neki az első futamnak, ám elrontott rajtja után a kilencedik helyre esett vissza, végül az ötödik helyen intették le a Hyundait. Tassi Attila a 12. lett elsőre. A második etap utóbbinak sikerült jobban, remek versenyzett a Honda-t vezető magyar pilóta, és a tizenharmadik helyról a negyedik pozícióban futott be a célba. Michelisznek a Zengő Motorsport egyik autóját vezető spanyol Azcona-val gyűlt meg a baja, aki keresztbe fordította a második kanyarban végetvetve ezzel a magyar versenyének. A mezőny harmadik magyarja, a Zengő fiatalja Boldizs Bence az első versenyben 19. lett, majd a másodikban elért 13. helyezésével pontszerzőként zárta a hétvégét. Az első versenyt a portugál Monteiro, a másodikat a francia Verney nyerte, utóbbi vezeti az összetett állást a nyitóverseny után. A június 26-27-én esedékes második, estoril-i versenyhétvégét Tassi a 8., Michelisz a 12., Boldizs pedig a 16. helyről várhatja.

(Fotó: WTCR)