• 2024 04 26

Az FTC már a négy között a vízilabda Bajnokok Ligájában

Sima siker a Marseille ellen

A címvédő Ferencváros simán, 14-6-ra nyert a francia CN Marseille ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája belgrádi nyolcas döntőjének csütörtöki negyeddöntőjében.

Védekezésben és támadásban is összeszedett játékot mutatott be Varga Zsolt együttese, amely sorra védekezte ki a labda nélküli kiállításokból a franciák számára könnyedén megítélt emberelőnyöket. Támadásban a zöld-fehérek tökéletesen használták ki a fórokat, így a találkozó gyakorlatilag két negyed után eldőlt (7-1).
A zöld-fehérek a harmadik negyed végén engedtek kicsit a szorításból, ekkor a délszláv klasszisokkal is felálló franciák hat gólra jöttek fel (10-4).
A zárófelvonás a papírformának megfelelően "csordogált le", a Ferencváros sima győzelmet aratott.
A magyar csapat - amely az ob I-ben ebben a szezonban csak harmadik lett - a négy között a horvát Jug Dubrovnik és az olasz Brescia összecsapásának továbbjutójával találkozik. A pénteki elődöntő 20.30 órakor kezdődik.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Belgrád:
negyeddöntő:
FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille (francia) 14-6 (3-0, 4-1, 3-3, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Funtulisz 4, Vámos 3, Vigvári, Zalánki, Constantin-Bicari 2-2, Jansik Sz. 1

Fotó: Fradi.hu