• 2024 04 19

Győzött az FTC a Győr ellen a bajnoki rangadón

Lépéselőnyben az FTC a bajnoki aranyéremért folyó versenyben

A Ferencváros házigazdaként óriási meglepetésre 31-22-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda NB I szerdai rangadóján, ezzel lépéselőnybe került a bajnoki címért zajló csatában.

A hazaiak közül Kovacsics Anikó és Janurik Kinga, a vendégek keretéből pedig Puhalák Szidónia hiányzott, aki a mostani szezonban sérülés, majd betegség miatt még nem játszott.
Bíró Blanka védéseire alapozva jól kezdett a Ferencváros, így a tizedik percben már 7-4-re vezetett. A másik oldalon Amandine Leynaud-nak is voltak bravúrjai, de a fővárosiak használták ki jobban a gyors játék által adódott előnyöket, ezáltal a 19. percben már négy gól volt a különbség. A győriek lábsérülés miatt elveszítették Beatrice Edwidge-t, és Danyi Gábor vezetőedző időkérése után sem változott számottevően a játék képe, csapata támadásban és védekezésben sem volt kellően hatékony. Az FTC négyes gólsorozattal zárta az első félidőt, és a szünetben már 17-11-re vezetett.
A fővárosiak a második felvonásban is jó úton haladtak a siker felé, egy újabb ötös gólsorozattal már 23-13 volt az állás a javukra. A vendégek igyekeztek, hogy hat gól alá csökkentsék a különbséget, de ezúttal nem volt esélyük, mert az extázisban játszó hazaiaknak támadásban és védekezésben is szinte minden bejött, így minden felzárkózási kísérletet vissza tudtak verni.
A ferencvárosiaknál a holland Angela Malestein tíz, a német Emily Bölk nyolc gólt lőtt, Bíró Blanka pedig 39 százalékos hatékonysággal védett. A túloldalon a norvég Veronica Kristiansen öt találatig jutott.
Az FTC legutóbb 2017. október 31-én győzte le a győrieket, akik azóta csupán egyszer, tavaly január 22-én veszítettek bajnoki meccset, akkor Siófokon kaptak ki 34-29-re. A két csapat 103. alkalommal találkozott egymással a bajnokságban, és 52 győri siker, valamint hét döntetlen mellett ez volt a 44. FTC-győzelem.
A nagy riválisok legközelebb a Magyar Kupa veszprémi négyes döntőjének jövő szombati játéknapján az elődöntőben találkoznak majd egymással.

Mindkét csapatnak negyven pontja van 21 meccs után, és amennyiben az idény végén is pontegyenlőség lesz közöttük, az egymás elleni eredmények döntenek a bajnoki címről, ami az FTC-nek kedvez, mert február elején "csak" 33-27-re kapott ki Győrben.