• 2024 03 29

Valter Attila hátrébb csúszott egy helyet

A magyar kerekes 15. a Girón

A hazai közönség előtt szereplő Damiano Caruso nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny utolsó előtti szakaszát szombaton. A kolumbiai Egan Bernal ugyan fél percet veszített előnyéből a második Carusóval szemben, de így is magabiztosan vezet összetettben, Valter Attila egy helyet hátracsúszva a 15. helyről várja majd a záró etapot.

A Giro mezőnye szombaton hegyen-völgyön zakatolt és ha a mezőnynek lett volna ideje nézelődnie, akkor Észak-Olaszország minden természeti szépségét megcsodálhatták volna kerekesek, azonban a 164 kilométeres, az idei olasz körverseny utolsó előtti szakasza erre nem adott lehetőséget. A három első kategóriás heggyel nehezített etap ugyanis szinte az utolsó lehetőség volt közelebb kerülni a vezető Egan Bernalhoz. A kolumbiait támadták is és egy négy fős szökevénycsapat komolyabb előnyt is kialakított a hajrára. Az utolsó hegy a Alpe Motta volt, a nap győztese pedig az olasz Damiano Caruso lett, aki jól használta ki a szökevények előnyét, és amikor a többiek elfáradtak már egyedül mászta meg a csúcsot. Végül 24 másodperces fórral került elsőként a célba, és a szakaszsiker azt is jelentette, hogy közelebb került az éllovas kolumbiaihoz. Akinek a csapata jól dolgozott, ő pedig jól hajrázott, így minimális hátránnyal hozta be magát a második helyen, igaz Carusoval szemben éppen két perc alá csökkent az előnye. Az viszont akár elég is lehet az utolsó, mindent eldöntő szakaszra, amelyet vasárnap Senago és Milánó között rendeznek. Az utolsó egyéni időfutam mindössze 33 kilométer lesz, de az még átrendezheti az élbolyt. Valter Attila a szombati szakaszt 25. helyen fejezte be, az összetettben a 15.. A kérdés, hogy tud-e majd előre lépni a három hetes verseny utolsó napján?