• 2024 04 19

Kozák szombaton is remekelt Szegeden

Kopasz Bálint elvesztette a válogatót

ozák Danuta az egyes után Bodonyi Dórával párosban is nyert Szegeden a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, amelyen az olimpiai, illetve az Európa-bajnoki csapatba kerülés a tét, míg a többi szombaton lebonyolított ötkarikás számban Tótka Sándor, Varga Ádám és Takács Kincső diadalmaskodott.

Kozák Danuta a pénteki 500 méteres egyéni győzelme után, szombaton a kajak párosok 500 méteres döntőjében is nyerni tudott Bodonyi Dórával az oldalán a szegedi olimpiai válogatóversenyen. Hiába versenyeztek először együtt, mégis legyőzték a már jól összeszokott Csipes Tamara- Medveczky Erika duót.

A férfiak 1000 méteres döntőjében következett egy nagy meglepetés, hiszen Kopasz Bálint és Varga Ádám meccsét az utolsó 100 méteren a remekül hajrázó Varga nyerte és a tavalyi országos bajnokság után, második alkalommal is legyőzte a világbajnok Kopaszt, ezzel kivívva a tokiói indulás jogát.

A férfi kajakosok legrövidebb, 200 méteres számában Tótka Sándor győzött Csizmadia Kolos előtt, míg a harmadik helyen Nádas Bence végzett.

A női kenu párosoknál már korábban eldőlt, hogy 500 méteren Balla Virág és Takács Kincső képviselheti a magyar színeket Tokióban, az egyes 200 méteren azonban a válogató döntött az indulási jogról. Ezt Takács Kincső nyerte, aki akár két számban is ott lehet az olimpián.

Több számban már lezárultak a kérdések a végső döntést azonban az olimpiai kajak-kenu csapatról a június 3-6-ig rendezendő poznani Európa-bajnokság hozzák majd meg.