• 2024 07 22

Kozák szombaton is remekelt Szegeden

Kopasz Bálint elvesztette a válogatót

ozák Danuta az egyes után Bodonyi Dórával párosban is nyert Szegeden a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, amelyen az olimpiai, illetve az Európa-bajnoki csapatba kerülés a tét, míg a többi szombaton lebonyolított ötkarikás számban Tótka Sándor, Varga Ádám és Takács Kincső diadalmaskodott.

Kozák Danuta a pénteki 500 méteres egyéni győzelme után, szombaton a kajak párosok 500 méteres döntőjében is nyerni tudott Bodonyi Dórával az oldalán a szegedi olimpiai válogatóversenyen. Hiába versenyeztek először együtt, mégis legyőzték a már jól összeszokott Csipes Tamara- Medveczky Erika duót. 

 

A férfiak 1000 méteres döntőjében következett egy nagy meglepetés, hiszen Kopasz Bálint és Varga Ádám meccsét az utolsó 100 méteren a remekül hajrázó Varga nyerte és a tavalyi országos bajnokság után, második alkalommal is legyőzte a világbajnok Kopaszt, ezzel kivívva a tokiói indulás jogát. 

 

A férfi kajakosok legrövidebb, 200 méteres számában Tótka Sándor győzött Csizmadia Kolos előtt, míg a harmadik helyen Nádas Bence végzett.

A női kenu párosoknál már korábban eldőlt, hogy 500 méteren Balla Virág és Takács Kincső képviselheti a magyar színeket Tokióban, az egyes 200 méteren azonban a válogató döntött az indulási jogról. Ezt Takács Kincső nyerte, aki akár két számban is ott lehet az olimpián. 

Több számban már lezárultak a kérdések a végső döntést azonban az olimpiai kajak-kenu csapatról a június 3-6-ig rendezendő poznani Európa-bajnokság hozzák majd meg. 

férfiak:
K-1 200 m (olimpiai szám):
1. Tótka Sándor (UTE) 34.173 mp
2. Csizmadia Kolos (INTER-ÉPFU AVSE) 34.473
3. Nádas Bence (MVM Szegedi VSE) 34.740
K-1 500 m:
1. Vajda Bence (Atomerőmű SE) 1:41.036 p
2. Radics Krisztián (Óbudai Ganz VSE) 1:41.598
3. Szendy Márk (MVM Szegedi VSE) 1:41.741
K-1 1000 m (olimpiai szám):
1. Varga Ádám (KSI SE) 3:27.680 p
2. Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 3:28.270
3. Noé Bálint (Budapesti Honvéd) 3:38.127
C-1 500 m:
1. Fekete Ádám (UTE) 1:50.804 p
2. Korisánszky Dávid (MTK) 1:51.295
és Kiss Balázs (Dunaferr) 1:51.295
C-2 500 m:
1. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Dunaferr, UTE) 1:39.218 p
2. Kollár Kristóf, Hodován Dávid (Atomerőmű SE) 1:43.052
3. Laczó Dániel, Kovács Máté (MVM Szegedi VSE, Dunaferr) 1:44.985

nők:
K-2 500 m (olimpiai szám):
1. Kozák Danuta, Bodonyi Dóra (FTC, Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 1:39.625 p
2. Csipes Tamara, Medveczky Erika (Budapesti Honvéd) 1:39.777
3. Hagymási Réka, Csikós Zsóka (Budapesti Honvéd, Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 1:43.715
C-1 200 m (olimpiai szám):
1. Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 47.581 mp
2. Balla Virág (Graboplast Győri VSE) 48.057
3. Horányi Dóra (UTE) 48.804