• 2024 04 26

Egyenlített a Falco a férfi kosárlabda döntőben

Szerdán Szolnokon jön a mindent eldöntő meccs

A címvédő Szombathely hazai pályán nagy hajrával legyőzte az alapszakaszgyőztes Szolnokot a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 2-2-re kiegyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Egyetlen negyedben játszott tragikusan a Szolnok, amely 30 percen keresztül uralta Szombathelyen a bajnoki döntő negyedik meccsét. Az a felvonást viszont  legfontosabb, az utolsó volt. Hiába kezdte a hajrát 10 pontos előnnyel a Szolnok, a vége vereség lett. Igaz ezzel még a bajnoki cím nem veszett el. Perl Zoltán megint a hátára vette a Falcot, hiszen a finálé negyedik meccsén is 20 pont fölött dobott. Azonban ezúttal a döntő pillanatokban voltak társai is, így a sima második meccs után a negyediket, azaz a két hazait hozta a Szomabthely. Így megmaradt az esélye a bajnoki címre. Viszont azt majd szerdán Szolnokon kellene kivívni. Az alapzakasz-győztes otthonában eddig azonban nem termett siker a Falconak. Ezen mindenképpen változtatni kell az aranyérem megszerzéséhez.

férfi kosárlabda bajnoki döntő, 4. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olajbányász 76-70 (16-19, 22-22, 14-21, 24-8)
a legjobb dobók: Perl 28, Bruinsma 15, Keller 14, Barac 10, illetve Cakarun 13, Badzim 13, Warner 13, Subotic 12
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2.