• 2024 04 27

Hosszú bronzérmes 200 vegyesen

Sebestyén hetedik lett

Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 méter vegyesen szombaton a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

Hosszú Katinka rekorder lett, azonban nem teljesen úgy, ahogyan elképzelte, hiszen a háromszoros olimpiai bajnok úszó hiába nem veszített Európa bajnoki döntőt 200 vegyesen 2010 óta, de a Duna Arénában nem sikerült újráznia. A budapesti úszó Eb-n Hosszú zsinórban 6. Eb-bajnoki aranyát szerezhette volna a rövidebb vegyes számban. A címvédő csak a negyedik helyen kezdte a számot, majd háton feljött a második pozícióba. Aztán Hosszú negyedikként fordult az utolsó 50 méterre, ahol nem volt meg a megszokott gyorsaság, mert jött a hajrá, de az végül csak a bronzéremre volt elég. Hosszú 2 perc 10 egész 12 század mp-cel ért célba, a döntőt az izraeli Anasztaszija Gorbenko nyerte Abbie Wood előtt. A finálé másik magyarja Sebestyén Dalma a 7. helyen végzett. A nap többi döntőjében nem született magyar érem. Kétszáz háton Telegdy Ádám ötödik lett, csak úgy mint a magyar 4x100 méteres vegyes csapatok gyorsváltója Németh Nándor, Bohus Richárd, Senánszky Petra, Gyurinovics Fanni összeállításban. Milák Kristóf pedig újabb Európa-bajnoki csúccsal jutott a 100 méteres pillangóúszás vasárnapi fináléjába.

4x100 m vegyes gyorsváltó:
1.Nagy-Britannia (Duncan Scott, Thomas Dean, Anna Hopkin, Freya Anderson) 3:22.07 perc