• 2024 04 24

Valter kiszorult az első 10-ből

30. helyen ért be a magyar kerekes szerdán

A svájci Mauro Schmid szökésből nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny 11. szakaszát, melyen a kolumbiai Egan Bernal növelte előnyét, míg Valter Attila kicsúszott az első tízből összetettben.

A Giro d'Italia mezőnye kedden pihent, de ez az egy szabadnap csak a mezőny egy részének tett jót, többek közt a versenyben vezető Egal Bernarnak is. Igaz a szerdai szakasz, amely 162 kilométeres volt nem elősorban a 2500 méteres szintkülönbség és a kisebb hegyek miatt, hanem a négy összesen 35 kilométernyi murvás rész okán volt nagy kihívás. Valter Attila az etap ezen részén jól teljesített, de végül a hajrában lemaradt a magyar kerekes, aki sokáig tartotta a lépést az elsőket magában foglaló üldöző bollyal, de az utolsó 10 kilométeren már nem volt képes a legjobbak között tekerni. A szakaszsiker a svájci Mauro Schmidé lett, aki egy szökevénybolyból vált ki az olasz Alessandro Covival, akit lehajrázott a célegyenesben. Az összetett szempontjából a nap legnagyobb győztese az utolsó kilométereken pokoli tempót diktáló Egal Bernar volt, a kolumbiai összetettben így 35 másodpercre növelte az előnyét. Valter Atilla végül a 30. helyen ért be a szakaszon, és így kiszorult az első 10-ből. Az éllovashoz képest 3 perc 51 másodperc hátránnyal a 13. helyen áll.