• 2024 04 26

Fucsovics továbbjutott Genfben

A kétszer 7:5 nyolcaddöntőt ért

A selejtezőből érkező Laaksonen ellen győzött Fucsovics Márton a genfi tenisztorna salakján, és a legjobb 16 közé került.

A magyar teniszező a múlt héten Rómában megszerezte első idei győzelmét a salakpályás szezonban, ám Dominic Thiem a következő mérkőzésen megállította őt. Hétfőtől viszont már Svájcban gyűlt össze a teniszelit, így Fucsovics is pályára lépett, méghozzá a hazaiak versenyzője, a világranglistán 150. Henri Laaksonen ellen kezdte meg szereplését. Két egyforma játszmát játszottak a felek egy óra ötven perc alatt. Mindkét szettben jellemző volt, hogy az adogató nem mehetett biztosra, őtször is game-t nyert a fogadó fél. Mindkétszer Fucsovicsnak jött ki a lépés és break-elt a végén jókor, így két 7:5-re megnyert játszmával övé lett a mérkőzést. A következő körben valószínűleg Marin Cilic vár rá.

ATP tenisztorna, Genf, a 16 közé kerülésért: Fucsovics Márton (ATP 44.) - Henri Laaksonen (svájci, 150.) 7:5, 7:5