• 2024 04 26

Egy magyar hatodik hely az úszó Európa-bajnokságon pénteken

Bóta Botond nem jutott a döntőbe

A magyar együttes hatodikként zárt a szinkronúszó szabadprogram döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokság pénteki napján. Bóta Botondnak viszont nem sikerült  bejutnia az esti döntőbe a férfi műugrók 3 méteres versenyében.

A Duna Arénában zajló eseményen a 26 éves magyar sportoló a hat ugrására kapott 344,90 összpontszámmal a 20. helyen zárt a 32 indulót felvonultató mezőnyben.
A szinkronúszó versenyekben akárcsak a kombinációs szám csütörtöki fináléjában, ezúttal is magabiztosan nyert Ukrajna. A magyar csapat, amely a négy csapatot felvonultató kombinációban negyedikként végzett, szabadprogramjára 77,4000 pontot kapott, és a lengyeleket megelőzve lett hatodik.