• 2024 03 29

Falco-Szolnok döntőt rendeznek a férfi kosárlabda bajnokságban

Sorozatban negyedszer döntős a Szombathely

Az egyik ágról a Szombathely a másikról a Szolnok került be a férfi kosárlabda bajnoki fináléba.

A címvédő Falco KC Szombathely döntőbe jutott a férfi kosárlabda NB I-ben, miután az elődöntő hétfői, negyedik mérkőzésén 98-91-re győzött Szegeden. A vasiak hatodszor, sorozatban negyedszer jutottak döntőbe. A Falco játékosai közül hárman is legalább húsz pontig jutottak: az amerikai Evan Bruinsma 23, Perl Zoltán és Váradi Benedek pedig 21-21 ponttal járult hozzá a sikerhez. A Szedeák már az elődöntőbe jutással fennállása legjobb eredményét érte el

Férfi kosárlabda NB I,  elődöntő, 4. mérkőzés:
Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-98 (27-23, 21-30, 22-22, 21-23)
    Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Falco KC javára.

A Szolnok lesz a Falco ellenfele a férfi kosárlabda NB I fináléjában, miután harmadszor is legyőzte a DEAC-ot. A Tisza-partiak 12. fináléjukra készülhetnek, ezúttal idegenben.

Debreceni EAC-Szolnoki Olajbányász 83-86 (20-24, 25-26, 20-13, 18-23)
    Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Szolnok javára.

Fotó: Falco KC