• 2024 05 08

A negyeddöntők napja a férfi kosárlabda Magyar Kupában

A Szolnok és a Falco is elődöntős lett

A budapesti Ludovika Arénában szerdától-vasárnapig rendezik a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjét. Az első a negyeddöntők napja volt a Zsíros Tibor férfi MK finléban.

Az első meccs rögtön rangadót hozott, keleti győzelemmel. Hiszen a Szolnoki Olajbányász az Alba Fehérvár ellen aratott 67-66-os sikert, ezzel elsőként jutott be a legjobb négy köz. Az első negyeddöntőben tehát mindössze egy pont döntött a legutóbbi aranyérmes és bajnoki alapszakaszgyőztes Szolnoki Olajbányász javára a székesfehérváriakkal szemben.

A Szombathely-PVSK találkozó gyakorlatilag már a nyitónegyedben eldőlt, amelyet 24-6-tal kezdett a Falco, s a vasi gárda a folytatásban sem engedte közelebb a PVSK-t. Az egyoldalú találkozó legjobbja a győztes csapatot erősítő amerikai Evan Bruinsma lett 26 ponttal.

A Szolnok és a Szombathely után a DEAC jutott be harmadikként a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe, a debreceniek a Szegeddel találkoztak, amelyet az alapszakasz során kétszer megvertek. Ezúttal a szoros első félidő után a hajdúságiak a 23 pontos szerb Djordje Drenovac vezetésével végül megszerezték a győzelmet.

A negyedik résztvevő pedig a Körmend lett. A vasiak az utolsó negyeddöntőben az Atomerőművel találkoztak, amely ellen 1-1-gyel zárták a bajnoki alapszakasz két összecsapását. Az MK-meccsen a Körmend 25-12-vel kezdett, és az utolsó negyednek is tízpontos előnnyel vágott neki. A záró játékrész azonban izgalmasan alakult, a 35. percben már a paksiak vezettek, a hajrában viszont ismét a vasi csapat volt jobb.

Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa, negyeddöntő: Szolnoki Olajbányász-Alba Fehérvár 67-66 (16-17, 14-21, 20-12, 17-16)

DEAC - Naturtex-SZTE-Szedeák 87-80 (16-20, 27-19, 25-20, 19-21)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22)

Egis Körmend-Atomerőmű SE 86-80 (27-14, 16-21, 21-19, 22-26)