• 2024 04 19

Kilenc gólt rúgott a Paks Budafokon

A gólkirály-jelölt Hahn mesterhármast szerzett

A Paks kiütéssel, 9-2-re nyert a sereghajtó Budafok otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Eseménydús első félidővel rukkoltak elő a csapatok, hiszen az első negyed óra végén gyors egymásutánban mindkét háló zörgött egyszer. A hazaiak azonban egyszer vezettek a mérkőzésen, mert egyenlítése után a Paks kezébe vette a mrákőzés irányítását és a félidő végére kétgólos előnybe került, 2-4 volt ekkor, úgy, hogy mind a négy paksi gólt más szerzett. A fordulás után sem tudták a hazaiak megállítani a zöld-fehéreket, az első 15 perc után már néggyel vezetett a Duna-parti csapat. És még nem volt vége. A vendégek a lefújásig nem vesztettek a lendületükből és nem álltak meg kilenc gólig, melyből Hahn hármat, Bognár kettőt szerzett.

OTP Bank Liga, 31. forduló:
Budafoki MTE-Paksi FC 2-9 (2-4)
Budafok, zárt kapus, v.: Bognár
gólszerzők: Medgyes (15.), Takács R. (43.), illetve Nagy R. (17.), Papp (26.), Hahn (38., 55., 91.), Ádám (45.), Bognár I. (58., 73.), Szabó J. (71.)
sárga lap: Böde (8.), Szélpál (90.)

Budafok: Póser - Huszti A. (Fekete M., 64.), Nikolic, Jagodics, Medgyes - Micsinai (Kulcsár K., a szünetben), Oláh - Takács R. (Lőrinczy, 70.), Csonka (Soltész, 64.), Szabó M. (Skribek, 70.) - Kovács D.

Paks: Hegedűs - Lorentz, Böde (Szélpál, 70.), Tamás O., Szabó J. - Papp, Bognár I. (Szakály D., 76.), Balogh B. (Haraszti, 70.) - Hahn, Ádám (Sajbán, 56.), Nagy R. (Szabó B., 56.)

(Fotó: Paksi FC)