• 2024 03 29

Győzött a DVTK és a ZTE is

Fel van adva a lecke a Honvédnak

A szombati játéknapon érdekelt mindkét kiesés ellen küzdő csapat, a Diósgyőr és a Zalaegerszeg is győzni tudott idegenben. Előbbi a négy meccs óta veretlen Kisvárda ellen, utóbbi az ezüstéremért versengő Puskás Akadémiát felülmúlva tudta begyűjteni mindhárom pontot. A zalaiak ezzel egy győzelemnyi távolságra kerültek a bent maradás szempontjából hasonló cipőben járó Honvédtól, míg a miskolciak egy pontra megközelítették a holnap pályára lépő fővárosiakat. A nap harmadik mérkőzése kevesebb figyelmet kapott ugyan, ám az MTK újpesti győzelmével hosszú nyeretlenségi szériájának vetett véget.

OTP Bank Liga, 31. forduló:
Kisvárda Master Good-Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Kisvárda, zárt kapuk mögött, v: Berke
gólszerző: Grozav (61.)
sárga lap: Ötvös (20.), Leoni (83.), illetve Suljic (33.), Pikk (80.)

Kisvárda: Dombó - Hej, Cirkovic, Kravcsenko, Leoni - Melnyik, Karabeljov - Ötvös (Sassá, 58.), Bumba (Zlicic, 76.), Kovácsréti (Navratil, 64.) - Viana (Jelena, 65.)

DVTK: Malenica - Polgár, Milovic, Soldo, Pikk - Grgic (Karan, 88.), Max (Szűcs K., 84.) - Roshi (Márkvárt, 57.), Suljic (Molnár G., 57.), Grozav - Vanecek (Drazic, 57.)

A vendégek szinte a kisvárdai kapuig sem jutottak el az első félidőben, a hazaiak azonban hiába voltak nyomasztó mezőnyfölényben nem sikerült gólt szerezniük. A második félidőben aztán lazult valamennyire a kisvárdai nyomás, ami lehetőséghez juttatta a diósgyőrieket, akik Grozav révén éltek is azzal. Hogy aztán a mérkőzés végéig foggal körömmel őrizzék szerencsével megszerzett előnyüket, és létfontosságú győzelmet szerezzenek.

Puskás Akadémia FC-ZTE FC 1-4 (1-1)
Pancho Aréna, zárt kapus, v.: Solymosi
gólszerzők: Komáromi (10.), illetve Favorov (13.), Tajti M. (75.), Futács (88., 92.)
sárga lap: Corbu (41.), Nagy Zs. (58.), illetve Bobál D. (48.)

Puskás Akadémia: Tóth B. - Nagy Zs., J. Nunes, Spandler, Deutsch L. - Baluta, Urblík, Corbu (Mance, 82.) - Komáromi (Weslen Júnior, 82.), Géresi (Knezevic, 74.), Kiss T.

ZTE FC: Demjén - Szépe, Bobál D., Kálnoki Kis, Gergényi - Favorov, Sankovic - Szánthó, Babati (Vass P., 62.), Koszta M. (Futács, 74.) - Zimonyi (Tajti M., 56.)

Nagy elánnal vetették magukat a mérkőzésbe a csapatok, és az első negyed órában mindkét fél betalált az ellenfél kapujába. Sőt, a félidő folytatásában egyaránt növelhették volna góljainak számát hiszen Tóth és Demjén kapuja előtt is adódtak ziccerek, ám maradt az 1-1 a szünetre. A fordulást követően ugyanott folytatódott minden, ahol a szünet előtt, ám Waltner Róbert az utolsó negyed órára tartogatta az aduászt, erre az időszakra küldte pályára Futács Márkót, aki duplázott, így a Zalaegerszeg meglepő győzelmet aratott Felcsúton. A Puskás Akadémia hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozat után egy fordulóval korábban Diósgyőrben veszített, ez alkalommal pedig hazai páylán szenvedett vereséget mindkétszer kiesés ellen küzdő csapat ellen.

Újpest FC-MTk Budapest 1-3 (1-1)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapus, v.: Zierkelbach
gólszerzők: Junior Tallo (35., 11-esből), illetve Schön (7.), Varga R. (76., 93.)
kiállítva: Kutrumpisz (86.)
sárga lap: Kutrumpisz (43., 86.), Kastrati (52.), Beridze (53.), Onovo (57.), Simon K. (61.), illetve Mijatovic (35.), Varju (46.), Varga R. (85.)

Újpest FC: Banai - Kastrati, Kutrumpisz, Ristevski, Antonov (El Ghanassy, 64.) - Simon K. (Bacsa, 71.), Mitrovic, Onovo, Csongvai (Szakály P., 65.) - Junior Tallo, Beridze (Cerqueira, 75.)

MTK Budapest: Mijatovic - Alho (Ikenne-King, 81.), Perkovic (Palincsár, 74.), Nagy Zs., Fereira, Herrera - Varju, Cseke - Prosser (Balázs, 89.), Schön (Vancsa, 81.) - Varga R.

Taktikus győzelmet aratott az MTK a jobbára hatástalanul támadó újpestiek otthonában. Tehette ezt gyorsan megszerzett vezetésének birtokában, hiszen Schön alig hat perc elteltével előnyhöz juttatta a kék-fehéreket. Azonban még a szünet előtt tudott egyenlíteni az Újpest büntetőből, némileg váratlanul. A második negyvenöt percben a hazaiak támadtak többet, ám a vendégek voltak eredményesebbek és két Varga Roland góllal hosszú idő után újra győzelmet ünnepelhettek.