• 2024 04 26

A Ferencváros ismét legyőzte a Barcelonetát

Fotó: MTI

A címvédő Ferencváros 8-7-re legyőzte a spanyol Barceloneta csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik, buborékrendszerű budapesti tornáján.

Varga Dénes két találatának köszönhetően a magyar csapat 2-1-es előnnyel zárta az első negyedet a Duna Arénában, és remek védekezésének köszönhetően a következő játékrészben növelte előnyét. A játék képe a folytatásban sem változott, így az FTC - Varga és a görög Joannisz Funtulisz vezérletével - a harmadik negyedet is egy találattal nyerte meg.
A spanyolok két góllal kezdték a negyedik periódust, így felzárkóztak. A címvédőnek némi meglepetésre az emberhátrányos védekezése működött jobban, a góljai többségét akcióból kapta. Varga Zsolt vezetőedző együttese Vogel Soma védéseire alapozva nem engedte egyenlíteni ellenfelét, és bár a Barceloneta az izgalmas utolsó percben is támadhatott a pontszerzésért, nem járt sikerrel.
A Barceloneta 2019 októbere óta mindössze második tétmérkőzését veszítette el, idén március 2-án ugyancsak a Ferencvárostól kapott ki.
Az idei nyolcas döntőre június 3-5-én Belgrádban kerül sor zárt kapuk mögött, buborékrendszerben, a szerb főváros új, feltörekvő klubja, a rendező Novi Beograd fedett uszodájában.